Пам'яті нацгвардійців

Сьогодні, 31 серпня, у Києві відбулися заходи з нагоди увічнення пам’яті військовослужбовців Національної гвардії України та відкриття пам’ятної дошки на честь загиблих біля Верховної Ради 31 серпня 2015 року.

Звертаючись до жалобної громади Голова Верховної Ради Андрій Парубій наголосив, що смерть гвардійців сталася не на фронті, не в бойових умовах, а в центрі столиці під стінами українського парламенту. Він зазначив, що це вчергове нагадує про те, що захист безпеки українців однаково важливий і на сході, і в Києві.

Голова ВР висловив співчуття родинам загиблих і поранених. "Хочу запевнити, що всі ми разом зробимо все можливе, щоб здобути перемогу і не допустити повторення тих подій", - додав Андрій Парубій.

Поминальну панахиду за загиблими звершив Голова СУВД УПЦ Київського Патріархату митрополит Іоан (Яременко) у співслужінні військових капеланів Національної гвардії України. Пам'ять загиблих вшанували хвилиною мовчання та збройовими залпами. На незабутню памʾять про гвардійців на стіні парламенту відкрили меморіальну дошку.

У пам'ятних заходах взяли участь Міністр внутрішніх справ України Арсен Аваков, голова Нацполіції Києва Андрій Крищенко та керівник Нацгвардії Юрій Аллеров.

«Сьогодні ми вшановуємо наших героїв. Але я хочу звернутися до людяності кожного громадянина цієї країни. Країни, яка воює на два фронти. Один фронт на Сході з ворогом, який не ховається, а інший фронт тут всередині країни – п’ятою колоною. Я не знаю ніякої політичної доцільності, щоб наші хлопці, з метою забезпечення політичних інтересів, несли свої життя на вівтар», ‑ сказав Арсен Аваков.

Командувач військами Національної гвардії України Юрій Аллеров запевнив, що побратими ніколи не забудуть ім’я героїв.

«Ця дата дуже сумна для нас, ми втратили своїх побратимів. Не залежно від віку, місця народження. Ця біль залишається в наших серцях. Національна гвардія ‑ це дитина нового суспільства, нової держави України. Не повинні гинути правоохоронці мирного спокою своїх громадян на теренах нашої країни. Найменш захищеними залишаються правоохоронці в середині своєї держави. Я хотів би, щоб українці не забували про свої обов’язки перед державністю і правоохоронцями. Я хочу запевнити батьків, що ми не забудемо цих хлопців», ‑ сказав Юрій Аллеров.

Нагадаємо, четверо нацгвардійців загинули від поранень, отриманих від вибуху під Верховною Радою України 31 серпня 2015 року.

Імена загиблих: старший солдат Ігор Анатолійович Дебрін, строковик з Херсонської області 1990 року народження, стрілець Першої оперативної бригади Національної гвардії, солдат Сластніков Дмитро Анатолійович, 1994 року народження, солдат строкової служби Костіна Олександр Сергійович проходив службу у військовій частині № 3027 Національної гвардії України, 1995 року народження та 25-річний Богдан Дацюк, старший кулеметник БТР.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Прес-центр СУВД

Пропоновані новини

Перша ротація

07 серпня 2015 року Військові священики УПЦ Київського Патріархату відбувають до зони проведення АТО