Памʾятаючи трагедію

У Національному музеї «Меморіал жертв голодомору» відкрилася експозиція «Голодомор-геноцид мовою чисел»

 

Цього року Україна та світ відзначає 85-ї роковини страшного голодомору-геноциду української нації, організованого злочинним більшовицьким режимом. 1 вересня була розпочата акція «Запали свічку памʾяті». На сьогодні свіча памʾяті уже запалала у 12 країнах. Ця акція присвячена дітям, які були вбиті в роки голодомору і які не народилися, а також і тим дітям, які пережили ці роки, але так і не дізналися, що таке дитинство. 

Національний музей «Меморіал жертв голодомору» продовжує звертати увагу громадськості на досі невідомі аспекти голодомору, які повинні бути вивчені та обговорені. 

Сьогодні, 12 вересня, в музеї відбулося відкриття виставки «Голодомор-геноцид мовою чисел», завдяки якій відвідувачі зможуть детальніше дізнатися про оцінки демографічних втрат від Голодомору-геноциду 1932–1933 років.  Окрім того, відбулася презентація збірника матеріалів Міжнародної наукової конференції «Штучні голоди в Україні ХХ століття».

Міністр культури Євген Нищук закликав українських істориків не применшувати катастрофу великого геноциду проти української нації і врахувати демографічні втрати, які понесла Україна. 

- Відкриваючи факт голодомору, перед нам стають масштаби неймовірної величини. Подібні заходи, як сьогодні, будуть відбуватися мало не що два тижні у рамках 85-х роковин. Ми будемо знімати фільми, ми маємо випускати книги. Ми маємо говорити правду і самі себе в цьому не заводити у якісь видумані дискусії, мовляв, де папірець. Ці папірці завдали нам великого болю упродовж тисячоліть. Є людське життя і це головне. І памʾять про них є найголовнішою, - сказав міністр.

Голова Синодального управління військового духовенства митрополит Іоан (Яременко) від імені Святійшого Патріарха Київського і всієї Руси-України Філарета привітав усіх організаторів та гостей експонованої виставки. Митрополит Іоан закликав усю українську спільноту не тільки не забувати трагічні уроки історії, а досліджувати їх, адже правда не може бути довго прихованою.

- Завдяки таким експозиціям буде викриватися неправда, тому що правду ми знаємо, що це було цілонаправлене знищення духу українства. Ця мета катів була досягнена минулого століття. Але вони прорахувалися, бо думали, що можуть керувати історією. Та історичним процесом керує Бог. І сам Господь сказав, що настане час, коли не залишиться таємним ніщо, що було приховане. І ми бачимо, що живемо у час, коли усяка неправда викривається. 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Прес-центр СУВД

Пропоновані новини

Владика Іоан відвідав зону АТО

Голова Синодального Управління військового духовенства УПЦ Київського Патріархату відвідав зону проведення АТО.