Офіційне звернення

Звернення голови СУВД до військового духовенства УПЦ Київського Патріархату

Останнім часом почастішали випадки, коли духовенство різних християнських конфесій України бере активну участь в діяльності різноманітних політичних партій. Вочевидь така активність духовенства обумовлена, по-перше, свідомою державницькою позицією у час, коли ведеться війна з російським агресором на сході України, по-друге, гострим політичним змагання всередині нашої держави, за яким також уважно спостерігають усі конфесії.

Церква не існує поза життям суспільства. Як віруючим, так і духовенству не може бути байдужою подальша доля України. Кожен свідомий громадянин вболіває за долю своєї Батьківщини. Як говорить святитель Григорій Богослов: «Шанувати матір – свята справа. Але в кожного своя матір, а спільна для всіх матір – батьківщина». Хочу нагадати, що Церква не втручається у політичний процес. Як віруючі ми розуміємо, що владу дає і відбирає Господь через пряме волевиявлення громадян.

Наша Церква стоїть на позиції того, що Українська держава повинна відстоювати свою незалежність. Так само ми повинні прагнути до незалежності церковної. Ми не стоїмо в опозиції до влади, бо, як говорить апостол Павло, «всяка влада від Бога» (Рим.13.1). Влада повинна захищати добро і карати зло.

Що ж стосується військових священиків, які духовно окормлюють наших військовослужбовців, то слід нагадати, що капелани найперше повинні сприяти поширенню православної християнської віри та практично здійснювати пастирську і духовно-просвітницьку діяльність серед працівників, військовослужбовців та членів їх сімей в Збройних Силах України, Державній прикордонній службі України, Національній гвардії України та інших військових формуваннях України, і не втручатися у політичну діяльність.

Закликаю всіх військових священиків УПЦ Київського Патріархату продовжити молитися за справедливий мир, перемогу в оборонній війні та благополуччя в незалежній Україні. Будьте гідними прикладу віри святих, щедро несіть правдиве Слово Боже до українських військовослужбовців, адже саме ця місія покладена Церквою на вас. Будьте добрими пастирями своїм новим духовним дітям - військовослужбовцям, якими вас наділив Бог.

Голова СУВД

митрополит Іоан (Яременко)

 

Пропоновані новини

Зголошення на другу ротацію

Щодо речей які потрібно мати при собі

Друга ротація

4 вересня відбулась друга ротація військових священиків.