НОВИЙ ЗАКОН

ВРУ проголосувала за законопроект "Про військове капеланство"

 

 Сьогодні Верховна рада України у першому читанні проголосувала за законопроект 10244-1 "Про військове капеланство", який сприятиме кращому служінню капеланів різних конфесій нашим воїнам та їх родинам.

Сильний дух - сильна армія.

Цей законопроект є надзвичайно важливим в формуванні професійного інституту капеланства в Україні, адже в Україні йде війна, а військові як ніколи потребують підтримки капеланів. У 2014 році священнослужителі опинилися разом із військовими в районах бойових дій та під час виконання ними бойових завдань, а відтак вони піддають небезпеці життя, та можуть бути поранені або ж отримати інвалідність. Законопроект має законодавчо врегулював капеланську діяльність та забезпечити соціальний захист капеланів.

Ідейним натхненником закону є Голова Синодального управління військового духовенства митрополит Іоан (Яременко), який протягом всього свого керівництва на посаді Головного капелана ПЦУ вболівав за його ухвалення і підносив молитви за розвиток капеланської служби в Україні.

Розроблявся законопроект народними депутатами та представниками всіх релігійних організацій і був узгоджений зі Всеукраїнською радою церков. Під час розробки закону юрист Синодального управління військового духовенства Ярослав Шевченко та Перший заступник Голови СУВД прот. Тарас Мельник разом з представниками Греко-Католицької Церкви та іншими релігійними організаціями провели понад 30 спільних робочих нарад, випрацювали спільне бачення та форму функціювання інституту військового духовенства. Представники Адміністрації президента, народні депутати - автори законопроекту, їх помічники, зокрема помічник народного депутата Зубок Денис, з точки юридичної техніки зробили належну підготовку тексту даного проекту закону.

Синодальне управління військового духовенства Православної Церкви України закликає підтримати в цілому текст проекту закону 10244-1 в другому читанні.

Капеланство має бути на найвищому рівні. Долучайтесь до підтримки. Допоможемо армії разом❗

Автори законопроекту ставили за мету сприяння забезпеченню конституційних прав військовослужбовців та працівників Міноборони й інших організацій на свободу світогляду і віросповідання.

Законопроект передбачає створення капеланських об'єднань, котрі взаємодіятимуть із державою на партнерських засадах.

Міноборони та інші відповідні структури укладатимуть з ними генеральні угоди душпастирської опіки.

Також законопроект № 10244−1 визначає гарантії забезпечення державою реалізації права особового складу на свободу віросповідання та душпастирської опіки.

Прес-центр СУВД

Пропоновані новини

Авто для військових священиків

Патріарх Філарет освятив і передав автомобілі для потреб військових священиків в зону проведення АТО

Владика Іоан відвідав зону АТО

Голова Синодального Управління військового духовенства УПЦ Київського Патріархату відвідав зону проведення АТО.