Нове обличчя кордону

У Навчальному центрі підготовки молодших спеціалістів Державної прикордонної служби України імені генерал-майора Ігоря Момота відбувся випуск прикордонників нової формації.

12 жовтня 2017 року в Навчальному центрі підготовки молодших спеціалістів Державної прикордонної служби України імені генерал-майора Ігоря Момота, що в Черкасах, відбувся випуск прикордонників нової формації. Всі вони були відібрані та прийшли на службу за результатами вступної кампанії проекту «Нове обличчя кордону».

На запрошення керівництва навчального центру на свято випуску завітав Голова Синодального управління військового духовенства митрополит Іоан (Яременко). На початок урочистостей митрополит Іоан освятив каплицю Преподобного Іллі Муромця, яку нещодавно було споруджено на території навчального центру. Владиці співслужило духовенство Черкаської єпархії, а також військові капелани Київського патріархату. До молитви освячення долучилося командування та численні курсанти центру.

Привітати випускників та побажати їм наснаги і гарної служби прибув перший заступник Голови Державної прикордонної служби України генерал-лейтенант Василь Серватюк, представник Посольства Сполучених Штатів Америки Марі Курт і Міжнародної організації з міграції в Україні Роман Горбовий. Серед гостей заходу також були керівники органів місцевої влади, рідні випускників та ветерани-прикордонники.

«Ми маємо рішуче продемонструвати свою громадянську зрілість та європейський вибір. Саме тому ми розпочали реалізовувати задум щодо створення принципово нового прикордонника та відомства, що базується на засадах верховенства закону, безумовного дотримання прав людини та дієвих антикорупційних механізмів», - зазначив під час промови Василь Серватюк. Він додав, що ці кроки сприятимуть підвищенню рівня довіри суспільства до прикордонного відомства.

Загалом свідоцтво про закінчення навчального закладу отримали більше 300 випускників, серед яких понад 170 дівчат. Вже в найближчі дні всі вони виконуватимуть завдання з охорони державного кордону.

Зазначимо, впровадження даного проекту передбачає створення підрозділів нового формату, які забезпечать високий рівень довіри громадськості, викорінення будь-яких проявів корупції і високі стандарти діяльності, що відповідають європейським нормам.

Також відмітимо, що для об’єктивності та прозорості партнерами нинішнього етапу проекту виступили Посольство США в Україні та Міжнародна організація з міграції. Їх експерти всіляко допомагали впроваджувати кращі світові норми відбору та навчання персоналу, а також були постійними спостерігачами за перебігом конкурсу.

Масштабний набір кандидатів до реформованих прикордонних підрозділів в рамках цього пілотного проекту розпочався 28 березня цього року. У процесі відбору формувався рейтинговий список кандидатів та розпочався процес якісної підготовки майбутніх випускників, до якого активно долучалися міжнародні експерти. Далі прикордонники «Нового обличчя кордону» будуть направлені для проходження служби в Окремий контрольно-пропускний пункт «Київ» та Мостиський прикордонний загін і виконуватимуть завдання в столичному аеропорту та пункті пропуску «Краковець», що на кордоні з Польщею.

Від імені Патріарха Київського і всієї Руси-України Філарета митрополит Іоан привітав командування прикордонної служби, випускників та курсантів з прийдешнім святом Покрови Пресвятої Богородиці та Днем Захисника України. "Сьогодні ми молимося за вас, а також і радіємо, тому що ви є новою силою, яку народжує наш народ, що бореться з підступним ворогом. Тому на вас велика надія. Ми закликаємо вас у час, коли ви звершуєте свій святий обов'язок, надіятися на Бога, закликати Його на поміч, вдаватися до заступництва Пресвятої Владичиці нашої Богородиці", - сказав владика.

Митрополит Іоан виголосив молитву на початок служіння усіх випускників прикордонників та окропив усіх освяченою водою. 

Під час урочистостей біля 200 учнів козацьких класів шкіл Черкаськї області були посвячені в козачата.

У ході заходу незабутнє враження в усіх присутніх залишило прощання випускників з Бойовим Прапором Навчального центру та проходження урочистим маршем. Цей ритуал завершив офіційну частину випуску прикордонників з навчального закладу. 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Прес-центр СУВД

Пропоновані новини

Владика Іоан відвідав зону АТО

Голова Синодального Управління військового духовенства УПЦ Київського Патріархату відвідав зону проведення АТО.

Знак народної пошани

Силами ГО «Країна» створено громадську нагороду для капеланів та волонтерів – ЗНАК НАРОДНОЇ ПОШАНИ «За служіння Богу та Україні»