НОВА КАПЛИЦЯ НА ПРЕДОВІЙ

Неподалік лінії фронту православні капелани освятили каплицю яку спорудили бійці 14 ОМбр

  

21 вересня, у день великого свята Різдва Пресвятої Богородиці, в одному з прифронтових населених пунктів Луганщини, де завдання за призначенням в складі Операції Об’єднаних Сил виконує 14 окрема механізована бригада, було урочисто відкрито та освячено каплицю на честь Пресвятої Богородиці.

Військові священики Православної Церкви України на чолі з капеланом 14 бригади Ігорем Бігуном разом провели урочисте богослужіння та освятили каплицю, окропили свяченою водою всіх присутніх. А «Батя» побажав усім, аби Матір Божа їх оберігала.

Саму каплицю та фігуру Божої Матері в прифронтовому селищі встановили та оздобили бійці одного з підрозділів 14 бригади. Ідейним натхненником та реалізатором доброї справи вкотре став військовослужбовець Михайло Перегінчук – «Батя», якого знають і шанують багато людей за те, що він на передовій створює каплички. На рахунку Михайла це вже третя каплиця на честь Богоматері: першу у 2017 році з його ініціативи було встановлено у Станиці Луганській, другу у 2018-му – в Золотому. І в спорудження третьої, яку відкрили саме на Пречисту, Михайло Федорович та його побратими вклали душу, власні кошти і працю. Долучилися до справи також волонтери і місцеві жителі, які сприйняли спорудження та відкриття святині з величезним піднесенням, адже такого «свята», за словами місцевих, у них «не було десятиліттями».

— Нас змалку навчали, що діти з батьками мають відвідувати храм. Треба жити з Богом у серці, тому всюди, де зупиняється наш підрозділ, створюємо каплички, — пригадує Михайло.

Необхідний інвентар, свічки-ікони привозять волонтери. Також допомагають земляки, які присилають на фронт частинку рідного краю — ікону. Бійці приймають таїнство святого хрещення, сповідаються, приймають Святе Причастя.

На освячення каплиці вийшли бійці 14 ОМБр із прапорами та хоругвами, до хресного ходу також долучились і місцеві жителі.

- Ця святиня – для всіх місцевих жителів, яким за роки війни довелося чимало пережити! На згадку про нас, тих, хто їх захищав, у пам'ять про всіх, хто віддав життя за Україну, і як оберіг – нехай Мати Божа оберігає їх і всі прийдешні покоління українців, які житимуть на цій землі. Миру вам і Божого благословення! Слава Україні!

Від імені командування 14 ОМБр всім, хто долучився до спорудження святині, було вручено грамоти командира нашої військової частини.

 

 

 

 

 

 

Прес-центр СУВД

За матеріалами 14 ОМБр

Пропоновані новини

Авто для військових священиків

Патріарх Філарет освятив і передав автомобілі для потреб військових священиків в зону проведення АТО

Перша ротація

07 серпня 2015 року Військові священики УПЦ Київського Патріархату відбувають до зони проведення АТО