Ніколи знову

У Києві вшанували загиблих у Першій світовій війні

 

У неділю, 11 листопада, у Києві вшанували жертв Першої світової війни. До Парку Вічної Слави прибули посли Канади, Франції та Великої Британії, військові з контингентів цих держав, які проходять ротацію в Україні.

О 11 год. звуками сурми та військовими почестями згадували, як сто років тому в Комп'єнському лісі у Франції пролунав наказ припинити вогонь. Після чотирьох років виснажливих та кривавих битв, загинули 16 мільйонів військових та цивільних. Їхню пам'ять вшанували хвилиною мовчання, а також – молитвою за мир у майбутньому.

Участь у пам‘ятних заходах взяв представник СУВД капелан Окремого президентського полку імені Богдана Хмельницького ієрей Андрій Гуль.

Учасники заходу спільно поклали квіти біля Вічного вогню. Як і в усьому світі, присутні на одязі мали квітку червоного маку як символ жертв усіх військових конфліктів.

День закінчення Першої світової війни у багатьох країнах колишньої антинімецької коаліції є державним святом і відзначається під різними назвами. Наприклад, у США це «День ветеранів», у Франції, Бельгії та Новій Зеландії – «День перемир’я», у Великій Британії, Канаді, Австралії – День пам’яті полеглих у війнах. Цей день присвячений всім ветеранам воєн, живим і вбитим на полях битв.

Нагадаємо, 11 листопада 1918 року о п’ятій ранку в Комп’єнському лісі (Франція) між переможеною Німеччиною і державами Антанти (Велика Британія, Франція, США та ін.) було укладене Комп’єнське перемир’я, що завершило Першу світову війну.

Щодо України, то 11 листопада 1918 року з’явився наказ головнокомандувача німецьким Східним фронтом про евакуацію німецьких військ з України (а це була майже 500-тисячна армія). Гетьман Павло Скоропадський, у свою чергу, оголосив воєнний стан у Чернігівській, Полтавській та Київській губерніях. Україна стояла на порозі чергової гострої політичної кризи і зміни влади, швидкими темпами втрачаючи ледве здобуту незалежність. Спроба УНР звільнитися від імперських тенет виявиться невдалою. Попереду на країну чекало сталінське ярмо, Голодомор та Друга світова війна.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Фото: Генеральний штаб МОУ

Прес-центр СУВД

Пропоновані новини

Перша ротація

07 серпня 2015 року Військові священики УПЦ Київського Патріархату відбувають до зони проведення АТО

Знак народної пошани

Силами ГО «Країна» створено громадську нагороду для капеланів та волонтерів – ЗНАК НАРОДНОЇ ПОШАНИ «За служіння Богу та Україні»