Незалежній Церкві бути

«Я стопроцентово переконаний, що незалежна Помісна Церква буде», - Патріарх Філарет

 

«Я стопроцентово переконаний, що Помісна Церква буде і в Україні розділена церква з’єднається», - з такою заявою звернувся сьогодні до журналістів Предстоятель Київського Патріархату Святійший Філарет. 

Після поминальних заходів за жертвами Чорнобильської катастрофи, що відбулися сьогодні у столиці на території меморіального Чорнобильського храму Святителя Миколая на Татарці, Патріарх Філарет розповів представникам ЗМІ про очікування Томосу про автокефалію від Вселенської Патріархії і що це означатиме для України.

«Я з самого початку 92 року був упевнений, що в Україні буде незалежна Помісна Церква. Пройшло 25 років. Але сьогодні ми підійшли до такого моменту, коли уже іншого виходу нема, як тільки визнати автокефалію Української Церкви. Ще багато хто сумнівається, чи буде Томос про автокефалію. Я стопроцентово переконаний, що буде. І в Україні розділена церква з’єднається. А ті, хто не захоче приєднатися до Української незалежної Церкви, будуть існувати в Україні, але вже не як Українська Церква, а як український Екзархат Російської Церкви. Хто хоче служити Росії, той повинен чесно сказати, що він живе в Україні, їсть українських хліб, а служить російським інтересам», - наголосив Патріарх. 

Прес-центр СУВД

Пропоновані новини

Зголошення на другу ротацію

Щодо речей які потрібно мати при собі

Молебень у таборі «Легіон 18»

Ієрей Андрій Гуль відслужив молебень на початок літнього таборового сезону у таборі «Легіон 18»