Не зброєю, а духом

Військові капелани продовжують професійні навчання

 

Капелани Збройних Сил України продовжують десятиденні курси із самозахисту і першої допомоги, які тривають на базі Військової академії м. Одеси.

Під час навчального курсу військові священики отримують знання з психологічної підготовки під керівництвом досвідченого психолога Центру морально-психологічного забезпечення ЗС України Наталі Степук. Штатні військові священики отримають як теоретичні знання, так і мають змогу практично відпрацювати ситуативні завдання під час занять.

Керівник відділу взаємодії з військовими капеланами Центру морально-психологічного забезпечення ЗС України Олександр Ковтач зазначив, що в українське військо на посади військових священників (капеланів) запросили священнослужителів — людей, які мають відповідну богословську освіту та служіння. Для них також організували курси із самозахисту та надання першої допомоги. Після завершення, військові священики отримають сертифікати й повернуться до своїх підрозділів.

Старший офіцер відділу по роботі з особовим складом Військової Академії м. Одеси Сергій Небесний зауважив, що з початком агресії РФ проти України військове капеланство показало свою значимість для військовослужбовців, адже були священики, які були на передній лінії і довели, що армія сильна не лише зброєю, але й духом.

Із 2017 року в усіх бойових частинах і підрозділах ЗС України були введені посади військових капеланів.

Військові капелани є в більшості армій світу. Україна вивчила досвід Канади, Німеччини, Польщі, Великої Британії та США, втім, жодної моделі копіювати не буде, — зазначають гості Військової академії.

Заступник керівника Департаменту військового капеланства Патріаршої курії УГКЦ Отець Любомир (Яворський) вважає, що діяльність інституту військового капеланства в Україні мала б бути прописана в законі, що чітко визначав би статус духовних наставників на фронті й тилу, і враховував усі нюанси присутності священників на передовій та в районі ООС.

Нагадаємо, 13 серпня 2018 року в Одесі на базі Військової академії розпочався другий базовий курс підготовки штатних військових священиків (капеланів) Збройних Сил України, які представляють різні релігійні конфесії і несуть духовне служіння як в районі проведення ООС, так і у військових гарнізонах в тилу. Метою цих курсів є підготовка священнослужителів для роботи з особовим складом, на передній лінії і в пунктах постійної дислокації.

 

 

 

 

 

 

 

Прес-центр СУВД

За матеріалами mil.gov.ua

Пропоновані новини

Перша ротація

07 серпня 2015 року Військові священики УПЦ Київського Патріархату відбувають до зони проведення АТО

Владика Іоан відвідав зону АТО

Голова Синодального Управління військового духовенства УПЦ Київського Патріархату відвідав зону проведення АТО.