Не зброєю, а духом

Військові капелани продовжують професійні навчання

 

Капелани Збройних Сил України продовжують десятиденні курси із самозахисту і першої допомоги, які тривають на базі Військової академії м. Одеси.

Під час навчального курсу військові священики отримують знання з психологічної підготовки під керівництвом досвідченого психолога Центру морально-психологічного забезпечення ЗС України Наталі Степук. Штатні військові священики отримають як теоретичні знання, так і мають змогу практично відпрацювати ситуативні завдання під час занять.

Керівник відділу взаємодії з військовими капеланами Центру морально-психологічного забезпечення ЗС України Олександр Ковтач зазначив, що в українське військо на посади військових священників (капеланів) запросили священнослужителів — людей, які мають відповідну богословську освіту та служіння. Для них також організували курси із самозахисту та надання першої допомоги. Після завершення, військові священики отримають сертифікати й повернуться до своїх підрозділів.

Старший офіцер відділу по роботі з особовим складом Військової Академії м. Одеси Сергій Небесний зауважив, що з початком агресії РФ проти України військове капеланство показало свою значимість для військовослужбовців, адже були священики, які були на передній лінії і довели, що армія сильна не лише зброєю, але й духом.

Із 2017 року в усіх бойових частинах і підрозділах ЗС України були введені посади військових капеланів.

Військові капелани є в більшості армій світу. Україна вивчила досвід Канади, Німеччини, Польщі, Великої Британії та США, втім, жодної моделі копіювати не буде, — зазначають гості Військової академії.

Заступник керівника Департаменту військового капеланства Патріаршої курії УГКЦ Отець Любомир (Яворський) вважає, що діяльність інституту військового капеланства в Україні мала б бути прописана в законі, що чітко визначав би статус духовних наставників на фронті й тилу, і враховував усі нюанси присутності священників на передовій та в районі ООС.

Нагадаємо, 13 серпня 2018 року в Одесі на базі Військової академії розпочався другий базовий курс підготовки штатних військових священиків (капеланів) Збройних Сил України, які представляють різні релігійні конфесії і несуть духовне служіння як в районі проведення ООС, так і у військових гарнізонах в тилу. Метою цих курсів є підготовка священнослужителів для роботи з особовим складом, на передній лінії і в пунктах постійної дислокації.

 

 

 

 

 

 

 

Прес-центр СУВД

За матеріалами mil.gov.ua

Пропоновані новини

Дебют "Холодноярської прощі"

25- 26 липня відбулася перша всеукраїнська військова "Хлодноярська проща".

Друга ротація

4 вересня відбулась друга ротація військових священиків.