НАВЧАННЯ ТРИВАЮТЬ

На Львівщині тривають практичні військові навчання для капеланів

 

З  18 червня у Міжнародному центрі миротворчості та безпеки Національної академії сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного відбуваються треті за рахунком збори військових капеланів. Протягом 10-денного періоду 47 капеланів, що представляють різні релігійні течії України, навчаються базової військової підготовки, психології, першої медичної допомоги, поведінці на замінованій території, евакуації пораненого, розглядають елементи управління підрозділами та оглядають роботу військової техніки. Також відбується спілкування з колегами з Канади та Сполучених Штатів Америки.

Як зазначив тимчасово виконуючий обов’язки першого заступника начальника Головного управління морально-психологічного забезпечення ЗС України капітан І-го рангу Андрій Коренько, капелани мають володіти не лише знаннями з організації душпастирської опіки, але й обов’язково опанувати практичними навичками, притаманними військовій діяльності.

За словами старшого офіцера відділу взаємодії із військовим капеланами Центру МПЗ ЗС України підполковника Олексія Терещука, на курсах проходитимуть підготовку як штатні капелати, так і волонтери.

– Кожен військовий капелан, а особливо ми зараз, будучи на фронті, мусимо бути готові до будь-якого розвитку подій. Знати, приміром, де твоє місце на марші, вміти надати першу невідкладну допомогу пораненому, бути корисним під час бойових дій, - розповідає капелан Ігор Бігун.

Упродовж спільних зборів окрім навчань капелани дарують один одному свій досвід, проводять спільні молитви, відвідують визначні місця регіону. До прикладу, 26 червня капелани відвідали Державний історико-культурний заповідник «Нагуєвичі» створений на території родинного маєтку Івана Франка. Музей сьогодні діє, як креативний майданчик для збереження історичної пам’яті про великого Франка. Тут капелани мали змогу поспілкуватися з 5-им Президентом України Петром Порошенком. 

Того ж дня капелани провели спільну міжконфесійну молитву. Представники різних деномінацій звернулись до воїнів України з подякою за служіння та молились за мир в Україні.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Прес-центр СУВД

Пропоновані новини

Авто для військових священиків

Патріарх Філарет освятив і передав автомобілі для потреб військових священиків в зону проведення АТО

Перша ротація

07 серпня 2015 року Військові священики УПЦ Київського Патріархату відбувають до зони проведення АТО