НАУКА РЯТУВАТИ

На Волині капелан викладає тактичну медицину в школах

 

Військовий капелан Протоієрей Олександр Добровольський, настоятель парафії Різдва Пресвятої Богородиці в селі Кричевичі Ковельського районного деканату і, проводить заняття з тактичної медицини в середніх школах.

Лікарі надають допомогу в тилу. Коли ж потрібно негайно допомагати в польових умовах, рятують і побратими, і волонтери, і священики, – пояснює душпастир. Він має практичний досвід із тактичної медицини. А влітку цього року в Луцьку серед військових капеланів провели відповідне навчання, йому вручили сертифікат.

За словами о. Олександра, у Ковельському районі військових медиків немає, тож цю важливу місію священик взяв на себе. Він переконаний, що учні повинні вміти зупинити кров, перев’язати рани, накласти шини тощо. Адже старшокласники за рік-два можуть стати воїнами і потрапити в зону бойових дій.

Перші уроки душпастир провів ще торік у школі селі Кричевичі з учнями 10–11 класів. А з цього навчального року з благословіння митрополита Луцького і Волинського Михаїла такі заняття о. Олександр проводить щотижня. Поки зустрічався в школах Колодяжненської територіальної громади, звітуючи про цю діяльність у «Фейсбуці», планує – і в інших навчальних закладах Ковельського деканату. Керівники шкіл підтримують цей почин і сприяють йому.

Волонтерка «Народного тилу» Ірина Гук з Києва привезла обладнання: турнікети, ноші, бандажі тощо, які, в свою чергу, доставлено через морську піхоту в Україну.

Тактична медицина – це догоспітальна допомога (її місія – зниження бойових втрат, підвищення ефективності та боєздатності підрозділів), входить до навчального предмета «Захист Вітчизни».

 

Прес-центр СУВД

За матеріалами pravoslaviavolyni.org.ua

Пропоновані новини

Владика Іоан відвідав зону АТО

Голова Синодального Управління військового духовенства УПЦ Київського Патріархату відвідав зону проведення АТО.

Знак народної пошани

Силами ГО «Країна» створено громадську нагороду для капеланів та волонтерів – ЗНАК НАРОДНОЇ ПОШАНИ «За служіння Богу та Україні»