НАЛЕЖНО ПОПРОЩАТИСЬ

На Львівщині перепоховали останки 72 воїнів першої світової війни

 

Під час польових пошукових досліджень місць боїв часів Першої Світової війни на Львівщині у 2018-2019 роках членами ГО «Память» та ВГО «Закінчимо війну» було ексгумовано і зібрано останки 72-ох військовослужбовців часів Першої світової війни.

11 листопада, у День вшанування пам'яті загиблих воїнів, на військовому цвинтарі в смт Івано-Франкове відбувся чин перепоховання усіх знайдених останків військовослужбовців.

Місцеве духовенство Православної Церкви України на чолі з благочинним Яворівського району, капеланом прот. Назарієм Дадаком разом із капеланом Святославом Юрківим та капеланами УГКЦ звершило панахиду за спочилими військовослужбовцями.

За особистими речами вдалося ідентифікувати приналежність воїнів до різних військ, серед яких австрійців – 29, угорців – 6, німців – 4, представників російського війська – 33. Цікаво те, що вдалося встановити прізвища та імені двох людей. Є багато припущень, що серед згаданих воїнів були також місцеві українці, які могли воювати у складі різних військ.

Уже минуло більше ста років як закінчилась Перша світова війна. Багато воїнів були поховані прямо на полях боїв без належного християнського обряду і молитви. На невеличкому військовому цвинтарі в смт Івано-Франкове захоронено останки вже більше 500 воїнів тих часів. Добре, що є люди та відповідні організації, які дбають, щоб кості військовослужбовців не були розкидані по різних місцях – полях, лісах, водоймах, тощо – а були зібрані у відповідні місця – військові кладовища, де за них зможуть помолитись, віддати шану та просто згадати. Поховання відбулось за участі військового оркестру 184-го Навчального центру.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Прес-центр СУВД

Пропоновані новини

Друга ротація

4 вересня відбулась друга ротація військових священиків.

Військові священики в АТО

Військовий капелан УПЦ Київського Патріархату протоієрей Володимир для підтримки бойового духу