Наймолодший отаман

10 лютого - 120-та річниця від дня народження отамана Степової дивізії, героя національно-визвольного руху поч. ХХ-го століття, наймолодшого отамана Холодноярської республіки Костя Пестушко, Степового (Блакитного). З нагоди цієї дати у селі Ганнівка Петрівського району на Кіровоградщині, де народився Отаман Пестушко, відбулись урочистості. 

Згадуючи Костя Пестушко, присутні піднесли моливти також і за сучасних українських героїв. Поминальну молитву очолив єпископ Кропивницький і Голованівський Марк.

Довідка

10 лютого 2015 року виповнюється 117-річниця від Дня народження найвизначнішого кіровоградця часів російсько-української війни 1918-1923 років – командира Степової дивізії, Головного отамана Холодного Яру Степового-Блакитного (Костя Пестушко).

Кость Пестушко народився 10 лютого 1898 року в селі Ганнівка Петрівського району Кіровоградської області (тоді Криворізького повіту).

Отримав освіту в Олександрівському (Запоріжжя) механіко-технічному училищі.

Під час 1-ої Світової війни пішов добровольцем на фронт, де здобув певний військовий досвід й нагороду за хоробрість.

Після демобілізації, під час відомих подій Жовтневого більшовицького перевороту 1917 року в Росії, примкнув до війська Махна.

Пішов від Махна через розчарування, позаяк не бачив іншого майбутнього для своєї рідної України, як здобуття статусу Вільної та Незалежної Держави.

12 травня 1920 року Кость Пестушко підняв на Криворіжжі антибільшовицьке селянське повстання – захопив владу в регіоні, обійшов з боями навколишні містечка й села, зібрав велике військо (більше 20000 бійців), що отримало в назву «Степова дивізія».

24 вересня 1920 року на загальній нараді всіх отаманів і ватажків повстанських загонів був обраний Головним отаманом Холодного Яру (Черкащина).

Загинув 15 травня 1921 року в рідному селі Ганнівка, прориваючись крізь облогу ЧК, після підступної зради отамана Зірки (Андрій Рибалко).

 

 

 

 

 

Прес-центр СУВД

За матеріалами Кіровоградської єпархії

Пропоновані новини

Зголошення на 3-тю ротацію

Щодо проведення навчальної підготовки до 3-ї ротації

Урочистості в Будинку вчителя

12 жовтня в Будинку вчителя відбулися урочисті заходи з нагоди святкування «Дня захисника України».