На сторожі закону

Військовій службі правопорядку - 16 років

 

Сьогодні Військова служба правопорядку в Збройних Силах України відзначає 16 років з дня створення. 19 квітня 2002 року було видано перший наказ по ВСП про початок формування її структурних підрозділів.

З нагоди відзначення професійного свята сьогодні, 19 квітня, у міському Будинку культури м. Василькова, що на Київщині, відбулися урочистості. Також рішенням Президента України Петра Порошенка відбулося вручення Бойового прапора 138-му Центру спеціального призначення ВСП (протидії диверсіям та терористичним актам). Про відповідне рішення Глави держави присутнім сповістив заступник очільника Адміністрації Президента України Валерій Кондратюк.

Від імені Міністра оборони України військових правоохоронців привітав зі святом державний секретар Міністерства оборони України генерал-полковник Олександр Дублян.

Держсекретар згадав епізод, як 4 роки тому з васильківського аеродрому на схід відправляли загін у складі військовослужбовців 138-го центру спецпризначення ВСП. Літаком вони вилетіли до Дніпра, а потім на вертольотах — в окупований Артемівськ. Там вони взяли під охорону важливі об’єкти — бази бронетанкового майна й стрілецького озброєння. І до визволення міста в липні 2014-го оборонці тримали оборону, не надавши противнику жодного шансу легалізувати те озброєння, яке вони завели на територію України. Тим часом Донецький зональний відділ ВСП, який спершу вийшов у район Донецького летовища, а потім — на опорний пункт «Зеніт» під Авдіївкою, постійно відбивав атаки російських найманців. І тільки після звільнення міста, відділ приступив до виконання безпосередніх завдань за призначенням.

Олександр Дублян побажав військовим правоохоронцям успіхів у їхній нелегкій праці з підтримання правопорядку і військової дисципліни у Збройних Силах України. «Нині близько 500 військовослужбовців Військової служби правопорядку постійно виконують завдання в районі проведення АТО. На жаль, не всі повернулися додому, і ми маємо завжди пам’ятати подвиг цих героїв», — зауважив генерал-полковник.

«Ці 16 років, що минули від моменту створення Військової служби правопорядку, були часом становлення і пошуку свого місця й розуміння тих задач, які ми повинні виконувати», — сказав начальник Головного управління ВСП Збройних Сил України генерал-майор Ігор Криштун. «Нещодавно я перебував на терені АТО, де мав зустрічі із главами військово-цивільних адміністрацій, комбригами, військовими прокурорами, представниками Нацполіції. І я чув від них переважно позитивні відгуки про роботу моїх колег. Це доказ того, що ми на правильному шляху. Також дякую нашим канадським партнерам, спільно з якими ми розбудовуємо й трансформуємо службу у Військову поліцію. Це завдання — одне зі стратегічних на шляху реформування Українського війська. Після ухвалення законопроекту щодо утворення Військової поліції ми отримаємо нові, більш серйозні повноваження, за допомогою яких зможемо краще забезпечувати покладені на нас функції».

Привітав службу правопорядку Голова Синодального управління військового духовенства митрополит Іоан (Яременко). Головний капелан України наголосив на важливості роботи військовослужбовців правоохоронного формування особливо у час гібридної війни Російської Федерації, коли потрібно найактивінше протидіяти диверсійним проявам та терористичним актам на військових об'єктах. Митрополит запевнив військових, що капелани України завжди будуть допомагати військовослужбовцям виконувати свої обов’язки. Також владика Іоан відзначив достойників високими церковними нагородами.

Голову СУВД супроводжував Перший заступник голови СУВД прот. Тарас Мельник та головний військовий священик Національної гвардії України прот. Іван Михайлишин.

Найкращих військовослужбовців ВСП цього дня нагородили відомчими відзнаками й цінними подарунками. А святковий концерт надихав учасників урочистостей чудовими емоціями, залишивши їм на довгу пам’ять тільки приємні враження.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Прес-центр СУВД

За матеріалами Міністерства оборони України

Пропоновані новини

Зголошення на 3-тю ротацію

Щодо проведення навчальної підготовки до 3-ї ротації