МОЛИТВА НА ВИСОТІ 1079 М

На вершині гори Стовба помолились за полеглих воїнів УПА, АТО й ООС

 

Капелан Іван Креховецький разом із головою Всеукраїнського об'єднання учасників бойових дій в Рожнятівському районі Володимира Ликтея та воїнів АТО помолились за душі загиблих воїнів ОУН-УПА та АТО на вершині гора Стовба.

На вершині гори Стовба, яка знаходиться поблизу села Суходіл Рожнятівського району, є освячена в 2018 році каплиця. Цю каплицю вперше було споруджено на місці, де у 1943 році базувалася старшинська школа УНС «Трембіта».

Історична довідка:

Організаційно сотня «Трембіта» входила до куреня УНС «Тигри» під командою Степана Фрасуляка (Хмеля). На початку вересня 1943 р. вона складалась із 127 чоловік: сотенного, бунчужного, трьох чот по 36 чоловік, трьох чотових, кухаря, лікаря з двома санітарами, дев’ятьох зв’язкових-розвідників. Практично всі юнаки, що проходили тут вишкіл, були уродженцями Тернопільщини і Львівщини, за винятком кількох місцевих розвідників. Були також уродженці східної України і Кубані.

Вишкіл тривав тут з 24 серпня до 1 листопада 1943 р. На вершині гори є розлога полонина, де майбутні вояки щодня займались вправами, а проживали вони у таборі неподалік, який складався з трьох житлових куренів, кухні з невеликим льохом та імпровізованого санітарного пункту.

Наприкінці вересня повстанці прийняли бій з переважаючими німецькими силами, у результаті якого велика кількість вояків з ворожої сторони загинула. 1 листопада 1943 р. тут же, на вершині Стовби, сотня «Трембіта» і «Сіроманці» складали присягу на вірність українському народові, після чого вирушили на Яворівщину, а далі на Волинь, Поділля і Закерзоння.

 

 

 

 

Прес-центр СУВД

Пропоновані новини

Друга ротація

4 вересня відбулась друга ротація військових священиків.

Владика Іоан відвідав зону АТО

Голова Синодального Управління військового духовенства УПЦ Київського Патріархату відвідав зону проведення АТО.