МОЛИТВА НА ВІЙНІ

 

На прохання військових митрополит Іоан разом з капеланами звершив літургію біля лінії зіткнення

 

16 жовтня біля передових позицій розв’язаної російськими окупантами війни голова СУВД митрополит Іоан (Яременко) у співслужінні капеланів прот. Дмитра Присяжного, ігумена Макарія Дядюся та ієрея Романа Перетятька звершив Божественну літургію. Більше сотні воїнів 137-го Окремого батальйону морської піхоти приступили до таїнства Сповіді та причастились святих Тіла і Крові Ісуса Христа. 

Військові радіють, що за них не забувають. 

- Україну будемо оберігати і ніколи її не віддамо нікому, - каже комбриг 137 Обмп.

Митрополит Іоан зауважив, що тут на передовій йде особлива боротьба. Проте навіть на мирній території залишається внутрішня боротьба із самим собою, із своїми гріхам. 

- Тільки тверда віра і усвідомлення того, що немає нічого неможливого для тієї людини, яка перебуває з Богом, зможуть допомогти подолати будь-які скрутні ситуації, - говорить митрополит Іоан.

Митрополит підкреслив, що повернення особистого світосприйняття до мирного життя на території великої України для військових, котрі пройшли горнило війни, інколи буває важким шляхом.

- Потрібно себе берегти від осудження кожної людини, але - не зла. Тому що зло ми повинні засуджувати, а людину, котра його чинить, ми маємо прийняти і допомогти подолати свої хиби, - сказав голова СУВД.

З дня на день військові завершать свою ротацію і мають вирушити до місця постійної дислокації. Вони кажуть, що все, що від них залежало тут на передовій, де вони безпосередньо тримають кордон від загарбників, - здійснили з честю. Обіцяють повернутися знову сюди, адже захист Вітчизни став для них парадигмою буття. 

- Це наша земля, це наша країна й іншої у нас немає, - кажуть вони.

Митрополит Іоан подякував відважним хлопцям за віддану любов до України та відзначив їх Грамотами Синодального управління військового духовенства.

Хоровий супровід літургії був здійснений вокальним ансамблем ConConcordium. Хористи навчаються у Київській православній богословській академії і разом із своїм регентом Світланою Мельниченко вирішили допомогти військовим тим чим можуть - своїми молитовними співами. 

Юні академісти кажуть, що мріяли відвідати воїнів, борців за наші життя і потиснути їм руки. Студенти КПБА на власні очі узріли всю відповідальність і силу духу наших захисників. 
 
- Поглянувши в очі тих, хто стоїть на захисті нашої держави, ми почали більше цінувати і любити її. Натхненні подвигом наших воїнів, будемо і самі намагатися, і бажати кожному працювати й жити заради майбутнього України, - кажуть вони.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Прес-центр СУВД

Пропоновані новини

Владика Іоан відвідав зону АТО

Голова Синодального Управління військового духовенства УПЦ Київського Патріархату відвідав зону проведення АТО.

Зголошення на 3-тю ротацію

Щодо проведення навчальної підготовки до 3-ї ротації