МОЛИТВА НА ВІЙНІ

 

На прохання військових митрополит Іоан разом з капеланами звершив літургію біля лінії зіткнення

 

16 жовтня біля передових позицій розв’язаної російськими окупантами війни голова СУВД митрополит Іоан (Яременко) у співслужінні капеланів прот. Дмитра Присяжного, ігумена Макарія Дядюся та ієрея Романа Перетятька звершив Божественну літургію. Більше сотні воїнів 137-го Окремого батальйону морської піхоти приступили до таїнства Сповіді та причастились святих Тіла і Крові Ісуса Христа. 

Військові радіють, що за них не забувають. 

- Україну будемо оберігати і ніколи її не віддамо нікому, - каже комбриг 137 Обмп.

Митрополит Іоан зауважив, що тут на передовій йде особлива боротьба. Проте навіть на мирній території залишається внутрішня боротьба із самим собою, із своїми гріхам. 

- Тільки тверда віра і усвідомлення того, що немає нічого неможливого для тієї людини, яка перебуває з Богом, зможуть допомогти подолати будь-які скрутні ситуації, - говорить митрополит Іоан.

Митрополит підкреслив, що повернення особистого світосприйняття до мирного життя на території великої України для військових, котрі пройшли горнило війни, інколи буває важким шляхом.

- Потрібно себе берегти від осудження кожної людини, але - не зла. Тому що зло ми повинні засуджувати, а людину, котра його чинить, ми маємо прийняти і допомогти подолати свої хиби, - сказав голова СУВД.

З дня на день військові завершать свою ротацію і мають вирушити до місця постійної дислокації. Вони кажуть, що все, що від них залежало тут на передовій, де вони безпосередньо тримають кордон від загарбників, - здійснили з честю. Обіцяють повернутися знову сюди, адже захист Вітчизни став для них парадигмою буття. 

- Це наша земля, це наша країна й іншої у нас немає, - кажуть вони.

Митрополит Іоан подякував відважним хлопцям за віддану любов до України та відзначив їх Грамотами Синодального управління військового духовенства.

Хоровий супровід літургії був здійснений вокальним ансамблем ConConcordium. Хористи навчаються у Київській православній богословській академії і разом із своїм регентом Світланою Мельниченко вирішили допомогти військовим тим чим можуть - своїми молитовними співами. 

Юні академісти кажуть, що мріяли відвідати воїнів, борців за наші життя і потиснути їм руки. Студенти КПБА на власні очі узріли всю відповідальність і силу духу наших захисників. 
 
- Поглянувши в очі тих, хто стоїть на захисті нашої держави, ми почали більше цінувати і любити її. Натхненні подвигом наших воїнів, будемо і самі намагатися, і бажати кожному працювати й жити заради майбутнього України, - кажуть вони.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Прес-центр СУВД

Пропоновані новини

Перша ротація

07 серпня 2015 року Військові священики УПЦ Київського Патріархату відбувають до зони проведення АТО

Владика Іоан відвідав зону АТО

Голова Синодального Управління військового духовенства УПЦ Київського Патріархату відвідав зону проведення АТО.