МІЖНАРОДНЕ СПІВРОБІТНИЦТВО

СУВД та Благодійний фонд «Корона князів Острозьких» підписали меморандум про співпрацю

 

22 листопада відбулася зустріч голови СУВД митрополита Іоана (Яременка) з Надзвичайним і Повноважним Послом Литовської Республіки в Україні Марюсом Януконісом та головою Благодійного фонду «Корона князів Острозьких» Робертасом Габуласом. На зустрічі також був присутній перший заступник голови СУВД прот. Тарас Мельник, капелан Юрій Казміренко та автор ікони «Пресвятої Боородиці – Покровительки українських воїнів» художник Юрій Нікітін.

Митрополит Іоан подякував Послу Марюсу Януконісу за підтримку, яку Литва надає Україні у час агресивного російського вторгнення на український Донбас у політичній та гуманітарній сфері. 

- Ми вдячні Литовській Республіці за розуміння ситуації, яка склалася через вторгнення російських окупантів на схід нашої держави, а також за всесторонню допомогу, пов’язану з реабілітацією військовослужбовців та капеланів. Дружня підтримка Литви для нас є сигналом для поглиблення партнерства та співпраці між нашими країнами, - голова СУВД.

У свою чергу Посол Литовської Республіки відзначив ті звершення, які вдалося досягнути Україні після Революції гідності, коли мільйони простих українців вголос заявили, що не хочуть жити по старому, а прагнуть кращого для своєї країни.

- Ви багато зробили для свободи вашої країни та для демократичних цінностей. Тому мені дуже приємно, що між нами розвивається така гарна співпраця. Особливо, що стосується нашої спільної історії, зокрема постаті князя Костянтнина Острозького і багатьох інших особистостей. Зокрема ми маємо багато боротьби за нашу спільну свободу, - сказав Посол Марюс Януконіс.

Про спільні віхи історії України та Литви в минулому розповів художник Юрій Нікітін. Якраз сьогодні він презентував оновлену ікону «Покровительки українських воїнів», де зобразив князя Костянтина Острозького – постать, що має визначні заслуги перед Україною та Литвою.

Перший заступник голови СУВД розповів гостю про ті потуги, які Православна Церква України та безпосередньо Синодальне управління військового духовенства покладає задля налагодження роботи військових капеланів у силових структурах України. 

Сторони обговорили можливість проведення медичної реабілітації українських капеланів, які потребують як медичного, так і психологічного відновлення після участі в бойових діях на Донбасі. 

Після перемовин відбулося підписання Меморандуму про співпрацю та партнерство між Синодальним управління військового духовенства та Благодійним фондом «Корона князів Острозьких». Спільний документ підписали Голова СУВД митрополит Іоан (Яременко) та голова фонду Робертас Габулас.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Прес-центр СУВД

Пропоновані новини

Військові священики в АТО

Військовий капелан УПЦ Київського Патріархату протоієрей Володимир для підтримки бойового духу