Мистецтво на війні

Петро Порошенко відвідав фотовиставку капелана о. Андрія Дуди

 

16 жовтня під час робочої поїздки до Львівської області Президент України Петро Порошенко разом з Міністр оборони Степаном Полтораком оглянули експозицію світлин з передової, яку було підготовлено військовим капеланом о. Андрієм Дудою у співпраці з начальником 58-го будинку офіцерів полковником Віталієм Провозіним. Відвідувачам було представлено два  фотопроекти військового капелана «Воїни Світла. Капелан. Бути поруч», та « Шестипсалміє. Політ душі назустріч Богу». Це два проекти, які восени минулого року вже побували у Конгрес Холі м. Вільнюс (Литва), за участі міністра оборони Литви та посла України в Литві, а також у Польщі  на центральному проспекті м. Жешів в рамках міжнародного мистецького фестивалю «Транс Місія», у Львові виставка презентувалась в музеї Арсенал, у Львівському Будинку Офіцерів та Центральному Військовому Клінічному Шпиталі ЗОК.

При огляді експозиції Президент поспілкувався з капеланом про події на сході, в державі, про місію капелана у війську, виклики сучасності та думки про автокефалію Української Церкви. На прощання о. Андрій подарував Президенту вервицю зі Святої Землі. Президент висловив тверде переконання, що Українській Помісній Православній Церкві - бути.

Наступного дня, 17 жовтня, до Будинку офіцерів оглянути виставку завітав командир Литовського підрозділу та командир Польського підрозділу з офіцерами, які зараз дислокуются в Міжнародному центрі миротворчості та безпеки Національної академії сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного. Гості мали довге спілкування з капелано о. Андрієм про його служіння військовослужбовцям. 

Отець Андрій Дуда говорить, що на створення фотовиставки його надихнуло особисте спілкування з військовими, адже він як капелан безпосередньо стикається з проблемами солдат. «Я не зміг всидіти на місці ще під час Майдану, поїхав допомагати і підтримувати людей у важкі хвилини. А потім така ж мотивація – поїхав на Донбас капеланом», - говорить капелан. У його розумінні, священик ХХІ століття - це духовний пастир, який перебуває в тісному спілкуванні з людьми і служить для них, гостро відчуває  виклики сучасності і намагається знайти на них відповіді через Євангельські істини. За останні роки довкола нього згуртувалось середовище однодумців. Разом допомагають військовослужбовцям, їздять до них з концертами, спільно творять нові проекти для демобілізованих, а ще реалізовують мистецькі задуми.

 

 

 

 

 

 

 

 

Прес-центр СУВД

Пропоновані новини

Авто для військових священиків

Патріарх Філарет освятив і передав автомобілі для потреб військових священиків в зону проведення АТО

Військові священики в АТО

Військовий капелан УПЦ Київського Патріархату протоієрей Володимир для підтримки бойового духу