МІСЦЕ МОЛИТВИ

Для військових 92-ї ОМБр у Чугуєві спорудять каплицю

 

Останніми роками в Україні склалася добра традиція споруджувати храми та каплиці для військовослужбовців, де ті матимуть змогу відкривати перед Всевишнім свої серця. Сьогодні до такої благородної практики доєдналися військовослужбовці частини А0501 92-ОМБр Збройних Сил України, що у м. Чугуїв поблизу Харкова.

Найперше, що слід знати про 92 ОМБр. 

Офіційною датою заснування 92-ї окремої механізованої бригади вважається 1999 рік. Але бригада має своїх "прародителів" - 48-му мотострілецьку Ропшинську дивізію (створена 1919 року), а також 6-у дивізію Національної гвардії України і 6-у механізовану дивізію ЗСУ. Останні два військових об'єднання 1999 року і було переформовано в 92-у окрему механізовану Чугуєво-Ропшинську бригаду. Гарнізон бригади розташований неподалік села Башкирівка Харківської області.

Нинішня повна назва бригади сформувалася 2007 року, після того, як командування надіслало клопотання Верховном Головнокомандувачу про те, щоб бригаді було присвоєно одне ім'я "Чугуївська".

На світанку до військової частини А0501 з одноденним візитом завітав Голова СУВД митрополит Іоан (Яременко) у супроводі архієпископа Харківського і Ізюмського Афанасія (Шкурупія) та військових капеланів. 

Керівник капеланського корпусу Православної Церкви України завітав до військових з особливою місією – започаткувати храм-каплицю для військових бригади. 

Перед найважливішим моментом дня капелани оглянули приміщення, де провадять свій побут військові. Митрополит Іоан відвідав музей Бойової слави бригади, де розміщені портрети загиблих у російсько-українській війні. Тут було звершено поминальну літію за спокій душ спочилих героїв. 

Саме бійці 92-ї здійснювали героїчну спробу деблокування Іловайського котлу у складі ротно-тактичної групи. Втім, переважаючі сили противника, абсолютну більшість з яких складали підрозділи російської регулярної армії не дали цього зробити. В результаті бойового зіткнення були понесені великі втрати в особовому складі, було втрачено техніку.

У співслужінні архієпископа Афанасія (Шкурупія), капеланів бригади о. Григорія Ганзія й о. Сергія Крота, а також військових священиків, що з’їхалися до Чугуєва, відбулося освячення хреста на місці, де незабаром розпочнеться будівництво військової каплиці на честь святого Петра Конашевича-Сагайдачного. Разом з тим митрополит Іоан освятив новозбудовані приміщення мотопіхотного батальйону. 

Спілкуючись з військовими, Голова СУВД наголосив на важливості служби, яку зараз несуть військові України, адже їхні ризики, у порівнянні з попередниками, що несли службу до 2014 року, помножені на численні небезпеки війни. Але разом з небезпеками збільшилася й моральна сатисфакція, бо, як сказано у Святому Писанні: «Де збільшився гріх, там перевершила благодать» (Рим 5,20). І незбагненно великою є нагорода для тих, хто віддає своє життя за тих, кого любить, за свою Батьківщину, за свій народ.

Митрополит Іоан побажав військовим 92-їОМБр Божої допомоги й особливого заступництва Архистратига Божого Михаїла та подарував командиру бригади Володимиру Кокорєву прапор Синодального управління військового духовенства, де зображений святий заступник. 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Прес-центр СУВД

Пропоновані новини

Військові священики в АТО

Військовий капелан УПЦ Київського Патріархату протоієрей Володимир для підтримки бойового духу

Владика Іоан відвідав зону АТО

Голова Синодального Управління військового духовенства УПЦ Київського Патріархату відвідав зону проведення АТО.