МИ ПАМ’ЯТАЄМО

Україна згадує жертв Голодомору-геноциду 1932-1933 рр.

 

Традиційно у четверту суботу листопада Україна згадує жертв Голодомору-геноциду 1932-1933 рр., а також інших голодоморів та репресій, що переніс наш нарід у період радянського свавільного режиму.

У столиці на території національного музею "Меморіал жертв Голодомору" відбулися загальнонаціональні поминальні заходи.

Розпочалися заходи панахидою за жертвами голодомору-геноциду українського народу, яку очолив Святійший Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет. Разом з Патріархом молилися єпископи й духовенство УПЦ КП, члени Всеукраїнської Ради Церков і релігійних організацій, присутні на майдані, серед яких перші особи держави, парламентарі, іноземні представництва та велелюдна громада, серед яких й самі свідки та очевидці тих страшних лихоліть.

До жалобної громади зі свічками у руках звернувся Президент України Петро Порошенко.

- Геноцид був дуже ретельно спланований. Ним хотіли вирішити назавжди українське питання, яке століттями не давало спокою Росії, та й відверто кажучи і досі не дає. На початку тридцятих років ще свіжою була пам’ять про Українську національну революцію, століття якої ми відзначаємо цього року. Наша революція виявилася надто романтичною, надто вже сподівалася на мир і братерство, надто мало дбала про армію. Через те й була придушена навалою з півночі. Але пробуджена революцією національна свідомість – точно залишилася, - сказав Президент.  

Відбулася загальнонаціональна хвилина мовчання, після чого розпочалася всеукраїнська акція «Запали свічку». Скорботна громада возложила запалені свічки та житні колоски до символічного хреста із зображенням журавля, що рветься увись.

Від імені усіх капеланів України свічку пам’яті запалив Перший заступник Голови СУВД прот. Тарас Мельник.

До 85-х роковин «найстрашнішої трагедії українського народу», як про це сказав під час вчорашнього парламентського засідання Голова Верховної Ради Андрій Парубій, до нації звернувся Святійший Патріарх Філарет. У своєму Зверненні, яке було опрелюднене на офіційному сайті Київської Патріархії, Святійший Владика сказав:

"Десятиліттями правда про Голодомор старанно приховувалася злочинцями – але збереглася в пам’яті народу та завдяки подвижницькій праці громадських активістів, правозахисників, істориків, незалежної Української держави та друзів України в усьому світі стає все ширше відомою.

Видимою ознакою відновлення правди та пам’яті стали Меморіал та музей у Києві, пам’ятні знаки та хрести, щорічні заходи з ушанування жертв Голодомору-геноциду. Бо доки ми і світ пам’ятатимемо – ми будемо мати можливість і силу боротися за те, щоби зло було осуджене і подібні злочини не могли повторитися.

Частиною нашої боротьби і нашої надії є свічка пам’яті, яку запалюємо в цей суботній день. Вона є вшануванням заморених голодом, видимим символом нашої молитви за спокій їхніх душ. І також є нагадуванням, що навіть малий вогник може перемагати темряву".

Предстоятель Церкви закликав віруючих до молитви за жертвами страшного геноциду: "Закликаю всіх, чиє серце не байдуже – запалити цю свічку пам’яті. Нехай Бог упокоїть душі замордованих Голодомором, а народу нашому – нехай дасть сили і мужність перемагати зло і неправду, зберегти мир та єдність, відстояти незалежність України".

 

 

 

 

 

 

 

 

Прес-центр СУВД

Пропоновані новини

Дебют "Холодноярської прощі"

25- 26 липня відбулася перша всеукраїнська військова "Хлодноярська проща".

Друга ротація

4 вересня відбулась друга ротація військових священиків.