Круглий стіл

21 жовтня в конференц-залі КПБА відбувся круглий стіл присвячений обміну досвідом капеланського служіння.

Почесними гостями були: Елмарс Плявінш - головний капелан Національних Збройних Сил Латвії, доктор Девід Сметхурст - капелан Олімпійських Ігор (Велика Британія) та Денні Лінчерд головний капелан м. Талс (США) . Також у круглому столі взяли участь представники  Національної Гвардії України, Державної служби України з надзвичайних ситуацій, капелани УПЦ КП та студенти КПБА.

Організатори даного заходу: Синодальне управління військового духовенства УПЦ КП, Громадська ініціатива «Бурштиновий шлях», Центр суспільних досліджень «Український меридіан».

Основним завданням було вивчення досвіду інших країн, залучення допомоги капеланів, які сповідують Християнські цінності, є авторитетними та знаними у світі та підтримують Україну і українців.

Довідково: Девід Сметхурст проживає у Великій Британії, народився у  Південній Африці. За першою освітою економіст-бухгалтер, працював за   фахом у 1962-1972 роках у Південній Африці та Зімбабве. За другою освітою   – психолог. З 1972 року повністю присвятив себе священицькому служінню у   лютеранській церкві. З самого початку служіння приділяв багато уваги   капеланському служінню та благочинницькій діяльності у багатьох країнах   світу. З 1992 року проживає у Європі, де у 1993 році створив базу з   підготовки капеланів для різних церков (м.Брайтон, В.Британія). Є   керівником чотирьох благодійних програм з підтримки 5000 сиріт у 48   сиротинцях Східної Європи. Як військовий капелан постійно проводить   семінари в НАТО для ВПС, Військової поліції, Національної гвардії, ВМС   країн Балтії (зокрема, у близькому часовому проміжку з українським   семінаром проводитиметься аналогічний семінар в Латвії). Також має   величезний досвід як спортивний капелан. Виконував функції капелана на   Олімпійських та Паралімпійських Іграх в 2000, 2004, 2008 та 2012 роках. У   тому числі директором Центру пастирської допомоги та керівником   капеланів на Іграх у Пекіні (2008 рік), у на лондонських Іграх (2012 рік)   займав посаду наставника-консультанта капеланів.

Пропоновані новини

Зголошення на другу ротацію

Щодо речей які потрібно мати при собі

Владика Іоан відвідав зону АТО

Голова Синодального Управління військового духовенства УПЦ Київського Патріархату відвідав зону проведення АТО.