КОРЕКТНА ПОВЕДІНКА ВБЕРЕЖЕ

Мусимо адаптуватися та вчитися зберігати спокій

 

Сьогоднішня ситуація у світі з коронавірусом тривожить і навіть лякає багатьох людей в Україні. Відбувається це не тільки через небезпечність вірусу, а й тому, що людей завжди лякає невизначеність та нерозуміння ситуації або явища. Це своєю чергою впливає на психологічний стан, створює відчуття незахищеності, яке помножує стрес.

Ситуація, що охопила практично весь світ, не може залишати осторонь майже нікого. ЗМІ часто підігрівають емоції людей та не завжди коректно подають інформацію щодо захворювання.

Якщо ж взяти до уваги той факт, що ми не знаємо, коли точно закінчиться пандемія, то мусимо адаптуватися та вчитися зберігати спокій.

Пам’ятаймо, що період, названий карантином, є вимушеним заходом, який покликаний уберегти наше з вами здоров’я та життя. Такий особливий стан не є винаходом нашого часу. Термін карантин у перекладі з італійської (quaranta) означає сорок. Цей термін позначає час, що триває сорок днів. 1368 року 60-й венеціанський дож Андреа Контаріні видав указ про необхідність примусового поселення тих людей, що прибували до Венеції, на окраїні міста в спеціально відведених будинках протягом 40 днів з постійним спостереженням за ними. Це робилося для того, щоб приїжджі купці з далеких країн не стали причиною розповсюдження різноманітних заморських хвороб та інфекцій.

Карантин включає в себе адміністративні та медико-санітарні заходи на обмеження контактів інфікованої або підозрілої на інфікування особи (осіб), тварини, вантажу, товару, транспортного засобу, населеного пункту, на рівні країни або між державами, що застосовуються для запобігання поширенню деяких небезпечних інфекційних хвороб.

У рамках цивільного захисту населення повний карантин — це сувора ізоляція осередка зараження (аж до застосування збройної охорони), організація постійного медичного спостереження і спеціального постачання населення.

Подібні випадки карантину ми можемо віднайти також і в Біблії. У книзі пророка Ісаї є заклик до ізраїльського народу зачинитися у свої домівках задля уникнення кари. На сторінках книги, написаної Ісаєю, сказано:

«Піди, народе мій, увійди у покої твої і замкни за собою двері твої, сховайся на мить, доки не мине гнів; бо ось, Господь виходить з оселі Своєї покарати мешканців землі за їхнє беззаконня».

Здається, ніби пророк і зараз говорить, що великою мірою в наших силах зберегти своє здоров’я і життя. А для цього потрібна самоізоляція і від світу, і від гріха. 

Варто пригадати також і випадок з ніневітянами, яких пророк Йона закликав запровадити особливий період у їхньому житті, щоб зберегти не тільки життя та здоров’я населення, а й саму цивілізацію Ніневії від знищення. Пророк виконав наказ Бога, закликав мешканців Ніневії до покаяння і вони, навернувшись, уникли Божої кари.

Тому, дорогенькі, дбаймо про своє здоров’я, а також і тих, хто біля нас. Адже ми єдине суспільство, єдиний організм. Перебуваючи на духовному карантині, яким є Великий піст, накладімо на себе також і адміністративний карантин і так з подвійною силою протистіймо небезпеці.

І до речі, добрий сон ще ніколи нікому не завадив. Намагайтесь лягати спати рано та уникайте дивитися на екрани (телевізор, телефони, ноутбуки) перед сном.

Гуляйте, пийте каву чи чай на своєму подвір’я чи балконі. Оберіть для себе персональний затишок, де ви б змогли спокійно, протягом 15 хвилин попити каву та не думати ні про що.

Ні ви і ніхто з нас не може контролювати те, що може далі підкинути нам життя. Але ми здатні справлятися із ситуаціями у здоровий спосіб, отримуючи досвід та віру у себе.

Бережіть себе, бережіть Україну!

Прес-центр СУВД

Пропоновані новини

Зголошення на другу ротацію

Щодо речей які потрібно мати при собі

Співпраця з прикордонниками

Митрополит Іоан провів робочу зустріч з керівництвом Адміністрації Державної Прикордонно. Служби України .