ЇМ НЕБО - РІДНЯ

Голова СУВД відзначив авіаторів 11-ї окремої бригади армійської авіації

 

У продовження робочого візиту до Херсону голова СУВД митрополит Іоан (Яременко) разом з першим заступником голови СУВД прот. Тарасом Мельником та капеланом Ігорем Семеніхіним відвідав бійців 11-ї окремої бригади армійської авіації Сухопутних військ Збройних сил України.

Уславлена бригада створена на базі 11-го полку армійської авіації і підпорядковується безпосередньо командуванню сухопутних військ. Після відновлення незалежності України, 12 січня 1992 року полк склав присягу на вірність Україні. 

Прославилася бригада у нелегкі часи, коли військові пілоти виконували надважливі та наднебезпечні завдання. Понад сотню пілотів полку брали участь у ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС 1986 року. А під час війни в Абхазії особовий склад та вертольоти частини разом із іншими авіаз'єднаннями брали участь в евакуації мирного населення з Кодорської ущелини (Грузія). 

Мужність військовослужбовців бригади було відображено в міні-серіалі американо-британського виробництва «Чорнобиль», який нещодавно транслювали українські телеканали, а також у документальному фільмі «Миротворці у горах Сванетії», презентація якого відбулася у лютому цього року. В кожному з цих фільмів показано відданість та філантропство українських авіаторів, коли їхніми трудами було врятовано не тільки сотні чи тисячі, а без перебільшення мільйони мирного населення не тільки України, а й Грузії.

Довідка. Українська гуманітарна місія в Грузії — спецоперація Збройних Сил України по евакуації грузинських біженців в горах Сванетії під час завершення Абхазько-грузинської війни у жовтні 1993 року. Ця місія українських пілотів стала першою, проведеною Україною самостійно, без допомоги міжнародних організацій. Всього з 10 по 14 жовтня 1993 року українські пілоти на 17 вертольотах, під обстрілами абхазько-російських військ виконали 291 виліт та врятували 7643 людини.

Митрополит Іоан передав військовослужбовцям благословення Предстоятеля Православної Церкви України Блаженнійшого Митрополита Епіфанія та нагородив армійців церковними нагородами. 

Цього дня були нагороджені:

Медаллю «За жертовність і любов до України» - командир вертолітної ланки вертолітної ескадрильї військової частини А1604 полковник Павло Мудрий;

Грамотами Синодального управління військового духовенства – старший льотчик вертолітної ланки вертолітної ескадрильї військової частини А1604 майор Андрій Вінницький, 

льотчик штурман вертольоту вертолітної ланки вертолітної ескадрильї частини А1604 старший лейтенант Павло Кезін, 

головний старшина військової частини А 1604 старший прапорщик Євген Горпищенко,

відповідальний виконавець групи секретно-документального забезпечення військової частини А1609 старший сержант Тамара Трескунова.

- Ваш вклад у захист Вітчизни є дуже вагомим. Виконуючи присягу, яку ви склали Українському народу, звершуючи служіння Батьківщині, дуже важлива підтримка і благословення Боже. Ми повинні бути переконаними, що перемога вже не за горами. Але вона не можлива буз нашої особистої боротьби, без нашого самовідданого труду. Вітаю вас, ви є для нас прикладом того служіння, яке має здійснювати кожен християнин, бо сказано в Євангелії: “Немає більше від тієї любові, як коли хто душу свою покладе за друзів своїх, - сказав до авіаторів митрополит Іоан.

Голова СУВД привітав військових зі заслуженими нагородами та побажав їм наснаги і здоров’я у захисті Батьківщини. Святою водою він благословив військовослужбовців на добру службу.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Прес-центр СУВД

Пропоновані новини

Друга ротація

4 вересня відбулась друга ротація військових священиків.

Військові священики в АТО

Військовий капелан УПЦ Київського Патріархату протоієрей Володимир для підтримки бойового духу