КНИГИ ПРО ВІЙНУ

У Черкасах капелан та ветерани презентували свої видання

 

4 травня у Черкасах в приміщенні AmbrosHub відбулася зустріч громадськості з ветеранами ООС\АТО та капеланом, які написали свої книги про російсько-українську війну. Все пережите на війні, вони описали на сторінках книг, створених на основі реальних подій. Презентація книг відбулася за сприяння міського голови Анатолія Бондаренка.

У презентації книг брав участь Голова Синодального управління військового духовенства митрополит Черкаський і Чигиринський Іоан (Яременко) разом із капеланами. Архіпастир благословив учасників заходу та побажав Божого благословення у благих справах. Про це повідомляє Черкаська єпархія Православної Церкви України

В рамках заходу свою книгу під назвою “Зі зброєю в руках і з молитвою на вустах” презентував військовий священик протоієрей Дмитро Присяжний.

Капелан Дмитро описав в своїй книзі історію капеланства, практичні поради та настанови капеланам, а також про видатні постаті капеланського служіння. Зокрема в книзі йдеться про колишнього “афганця”, що одним із перших розпочав історію капеланського служіння в сучасній українській армії під час російсько-української війни.

Також свої книги представили ветерани ООС\АТО, учасники Революції гідності.

Юрій Руденко, який служив у зоні АТО 13 місяців навідником і командира гармати ЗУ-23 написав книгу "Психи двох морів", далі "Світло та цегла", і став співавтором збірки «14 друзів хунти».

Військовослужбовець Влад Якушев з власного досвіду написав книгу “Карателі”. Роман не про саму війну, а про людей на війні. Його книжка не лише про військових, а й про цивільних, а також про тварин, які живуть в зоні бойових дій. У книзі описуються події 2015-2016 років, що відбувались на ділянках фронту, які захищала 14-та ОМБР.

Олексій Пайкінт – багаторазовий призер міжнародних змагань з карате. Був мобілізований 10.03.2014 р. у званні майора ЗСУ. Воював під Савур-Могилою, Мар'їнкою, Ізварино. Вийшов та вивів своїх підлеглих з Південного котла в районі Дяково. Був контужений. У другу та третю ротації воював під Донецьким аеропортом. Під час четвертої - захищав тили в "секторі М". Презентував книгу: «Путь домой».

Леонід Матюхін – капітан 1 рангу. Під час окупації Криму Російською Федерацією вирішив залишитися у 36-й окремій бригаді берегової оборони (гарнізон "Перевальне") та інформував вітчизняні та зарубіжні засоби масової інформації про ситуацію в оточених військових частинах. Після виходу бригади з Криму ще декілька тижнів знаходився на вже окупованому півострові. З серпня 2014 року і донині 6 разів перебував на різних посадах в районі проведення АТО. Нещодавно вийшла друком книга «А мама зрозуміє…» в якій Леонід Матюхін у співавторстві з професійними військовими Ігорем Підопригорою та Юрієм Головашенком описують події у Криму 2014 року та перші моменти російського вторгнення в Україну.

Також свої книги презентували ветерани ООС: Костянтин Чабала та Мартін Брест.

Книги, придбані організаторами були вручені та направлені: черкаському міському голові Анатолію Бондаренку, Голові СУВД Митрополиту Іоану — для передачі капеланам, Віталію Ковалю — для добровольців, Лорі Когут (Лора Когут) — для передачі в госпіталь, Ambros Hub – для відвідувачів, а також на інші благі цілі.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Прес-центр СУВД

Пропоновані новини

Авто для військових священиків

Патріарх Філарет освятив і передав автомобілі для потреб військових священиків в зону проведення АТО

Друга ротація

4 вересня відбулась друга ротація військових священиків.