Книга пам’яті

У Львові презентували книгу пам'яті воїнів АТО

 

У львівському гарнізонному Храмі Святих Верховних Апостолів Петра і Павла співробітники Національного військово-історичного музею України та волонтери сайту «Книга пам’яті полеглих за Україну» презентували другий том книги, де зібрані згадки про усіх мешканців Львівщини, які загинули у боях за територіальну цілісність та недоторканість нашої держави в період з 2014 по 2017 роки, повідомляє сайт МОУ.

У храмі зібрались понад 180 родин загиблих воїнів, представники державної та місцевої влади, командування та військовослужбовці військових частин гарнізону.

На початку вечору-реквієму військові капелани отець отець Андрій Дуда та отець Степан Сус відслужили молебень. А представники мистецьких кіл Львівщини, музиканти Академічного симфонічного оркестру «INSO — Львів», виконали низку творів духовної музики.

Зі слів однієї з упорядниць книги пам’яті, співробітниці Національного військово-історичного музею України Оксани Корнієнко, основна мета створення «Книги»: аби сучасні та прийдешні покоління завжди пам`ятали тих, хто пожертвував заради своєї країни найдорожчим — власним життям.

Також, вона підкреслила, що Міністерство оборони України вшановує пам’ять про полеглих, а відтак намагається максимально інформувати суспільство про бойові та не бойові втрати, що несуть Збройні Сили України під час виконання свого конституційного обов`язку. В усіх регіонах України створюються меморіали, стіни пам`яті, музейні експозиції, триває процес перейменування вулиць міст і сіл на честь загиблих оборонців рідної землі. Створення друкованого видання, присвяченого загиблим — одна з важливих складових гуманітарної політики Міністерства оборони України.

Слід відзначити, що вже видано друком дві частини цього видання. Книга І: Вінницька, Волинська, Дніпропетровська, Донецька, Житомирська та Закарпатська області вийшла у світ в 2016 році. Та книга ІІ із даними про полеглих із Запорізької, Івано-Франківської, Київської, Кіровоградської областей, міста Києва, Автономної Республіки Крим, Луганської та Львівської областей тощо. Інформація, вміщена у виданні, базується на відкритих джерелах Міністерства оборони України, інтернет-ресурсах, а також зібрана шляхом безпосереднього контакту з учасниками бойових дій, родинами загиблих, громадськими активістами, журналістами тощо.

Після завершення зібрання, родини полеглих захисників України отримали персональні примірники видання.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Прес-центр СУВД

За матеріалами МОУ

Пропоновані новини

Авто для військових священиків

Патріарх Філарет освятив і передав автомобілі для потреб військових священиків в зону проведення АТО

Урочистості в Будинку вчителя

12 жовтня в Будинку вчителя відбулися урочисті заходи з нагоди святкування «Дня захисника України».