Капличка на передовій

Бійці на передовій потребують Господньої опіки, моральної підтримки та духовницького наставництва. Відвідати храм Божий у військових під час виконання завдань в районі АТО не завжди є можливість, тож воїни будують на передових позиціях власними руками невеличкі каплички. Матеріал для будівництва використовують, що й для спорудження бліндажів, окопів та інших інженерних споруд. А молитовники, свічки, духовну літературу у Божий дім привозять військові капелани.

Одну з таких, нещодавно збудованих й відкритих капличок, днями в одному з підрозділів на передовій освятив капелан однієї з бригад отець Ігор Бігун.

– За роки війни переконався, що в окопах немає тих, хто не вірить... Хлопці потребують Божого слова, молитви, поради. Тому й приходять ось у такі фронтові каплички. І знаєте, тут на передовій дещо стираються міжконфесійні розбіжності, всі ми тут – Божі діти й потребуємо Господньої любові й милості, – відзначив отець Ігор.

– У таких військових храмах бійці знаходять душевний спокій, можуть побути на самоті, сам на сам зі своїми думками, мріями, бажаннями. Надзвичайно приємно й те, що у воїнів дуже тісний духовний зв’язок із родинами – вони завжди просять молитися за своїх дітей, батьків, дружин, – додав отець Ігор Бігун.

Слід наголосити, що ще одну капличку українські військові збудували в центрі Станиці Луганської. Про це давно мріяв із військових – Батя, який за роки служби в бригаді збудував власними руками не одну капличку.

– Вона дуже потрібна і нам, військовим, і місцевим жителям. Нехай нас усіх оберігає Божа Мати!, додав після освячення отець Ігор Бігун

 

Прес-центр СУВД

За матеріалами веб-сайту Міністерства оборони України

Пропоновані новини

Друга ротація

4 вересня відбулась друга ротація військових священиків.

Молебень у таборі «Легіон 18»

Ієрей Андрій Гуль відслужив молебень на початок літнього таборового сезону у таборі «Легіон 18»