КАПЕЛАНСЬКИЙ ЗАКОН

Закон про капеланство можуть прийняти вже цього тижня

 

Народний депутат України Ірина Геращенко сподівається, що Верховна Рада України цього тижня прийме закон про військове капеланство №10244-1. Про це вона написала у своєму Instagram.

Нагадаємо, проект закону про військове капеланство №10244-1 було підтримано у Верховній раді в першому читанні 6 червня цього року. Як стверджує адвокат Синодального управління військового духовенства ПЦУ Ярослав Шевченко, законом гарантується безкоштовне лікування капеланів у лікарнях. Крім того капелани які отримали каліцтва під час душпастирської опіки військових мають забезпечуватися пенсіями.

Важливо щоб його прийняли у другому читанні. Просимо вас підтримати закон про військове капеланство №10244-1 який допоможе піднести інститут військового капеланства на новий, ще вищий рівень. Україні, яка є в стані війни, духовна і моральна підтримка війська надзвичайно важлива, адже за словами Отто фон Бісмарка "Ворог іде туди, де програє вчитель і священик". Тому якщо у нас буде цей закон ми зміцнимо дух Збройних сил України. Сильний дух - сильна армія.

За новим законом мають бути створені капеланські об'єднання різних конфесій. Кожна конфесія буде мати право створити такі капеланські об'єднання які будуть адмініструвати діяльність капеланів відповідних конфесій. Між капеланом та капеланським об'єднанням будуть складатися генеральні угоди, які урегульовують діяльність капелана.

Капелан, за новим законом є самозайнята особа яка проводить незалежну професійну діяльність тобто душпастирську опіку. Такий юридичний статус капелана дозволяє йому займатися душпастирською опікою війсьоквослужбовців без, умовно кажучи, прив'язки до роботодавця.

Також, буде утворений міжконфесійний дорадчий орган з питань капелансва - як простір для спілкування капеланів всіх конфесій в Україні. Відповідно до закону, він має дбати за стратегічний розвиток капеланства усіх конфесій загалом та про капеланські ранги. Членами цього дорадчого органу будуть капелани.

Прес-центр СУВД

Пропоновані новини

Дебют "Холодноярської прощі"

25- 26 липня відбулася перша всеукраїнська військова "Хлодноярська проща".

Владика Іоан відвідав зону АТО

Голова Синодального Управління військового духовенства УПЦ Київського Патріархату відвідав зону проведення АТО.