Капеланські читання

Нещодавно у церкві Преображення Господнього, яка знаходиться у місті Слов’янську Донецької області, відбулись Другі капеланські читання Святого сотника Корнилія. Захід зібрав багатьох військових священиків з різних силових відомств України. Серед гостей також були капелани та офіцери Національної гвардії України.

Під час зустрічі священики обговорювали питання проведення духовної опіки над військовослужбовцями. Окремою темою читань був аналіз поточних проблем взаємодії капеланів із офіцерським складом. Перед священиками також виступив й представник Нацгвардії, старший офіцер відділу психологічного забезпечення Головного управління НГУ майор Ірина Кардінал. Спеціаліст, зокрема, розповіла та відпрацювала з капеланами ефективний психологічний метод «Лист пробачення». «Основна мета даної вправи – це визначення посттравматичних синдромів у військовослужбовця та способів їх лікування. Цей метод також дозволяє зменшити почуття провини та злості в бійців», – зазначила майор Ірина Кардінал.
 
Зазначимо також, що серед учасників заходу були й почесні гості. Читання відвідали військовий аташе Посольства Латвійської Республіки в Україні полковник Ерікс Нагліс та головний капелан Національних Збройних сил Латвії Елмарс Плявінш, які прибули на Донбас в рамках акції передачі гуманітарної допомоги незахищеним верства населення регіону. Під час свого виступу іноземні гості розповіли про особливості роботи військових священиків Латвії та поділились багатьма корисними порадами.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Прес-центр СУВД

За матеріалами НГУ

Пропоновані новини

Зголошення на другу ротацію

Щодо речей які потрібно мати при собі

Друга ротація

4 вересня відбулась друга ротація військових священиків.