КАПЕЛАНСЬКА СОТНЯ

В українській армії офіційно присутні понад сто капеланів, – Митрополит Епіфаній

 

"В Українській армії офіційно присутні понад сто капеланів", - розповів  Блаженнійший Митрополит Епіфаній відповідаючи на запитання журналістів після освячення тисячі пасок для українських військовослужбовців у Свято-Михайлівському Золотоверхому Соборі.

«На сьогодні ми маємо вже понад сто капеланів, які офіційно присутні в українському війську та духовно опікуються нашими військовослужбовцями. Перед очима смерті немає невіруючих, практично кожен військовослужбовець потребує цього духовного спілкування зі священнослужителем капеланом», – сказав Митрополит.

Його Блаженство зазначив, що в Україні капеланство планують впровадити на державному рівні, що має гарантувати капеланам соціальний захист.

«Зараз розроблений відповідний законопроект. Сподіваємося, Верховна Рада його підтримає і вдасться забезпечити капеланам певний рівень соціального захисту», – додав Предстоятель.

Довідка

Від Православної Церкви України на Сході України задіяні близько 600 капеланів. Вони раз в місяць чи раз на квартал їздять з допомогою чи просто з духовною опікою наших військових.

У Збройних Силах України офіційно перебувають 155 капеланів, у частинах прикордонній служби – 34, у Національній  гвардії – 33 капелани.

 

 

 

 

 

 

Прес-центр СУВД

За матеріалами pomisna.info 

Пропоновані новини

Зголошення на другу ротацію

Щодо речей які потрібно мати при собі

Владика Іоан відвідав зону АТО

Голова Синодального Управління військового духовенства УПЦ Київського Патріархату відвідав зону проведення АТО.