Капелани Бундесверу

Митрополит Іоан зустрівся з капеланами Католицького ординаріату

 

7 серпня 2018 року відбулася зустріч Голови Синодального управління військового духовенства митрополита Іоана (Яременка) з капеланами Католицького ординаріату, що прибули до України з німецького Бундесверу. На зустрічі також були присутні капелани Української Греко-Католицької Церкви.

Військові священики обмінялося думками з приводу душпастирської опіки воїнів. Як зазначив о. Петро Станько, священик УГКЦ, який звершує служіння у капеланській службі Німеччини за обміном: “На час служби капелани є державними службовцями. Заходи та діяльність капеланів у Німеччині фінансуються державою. Це все завдяки базовому закону”.

У кожній військовій частині Бундесверу служить по два капелани різних конфесій: один капелан Євангельської Церкви, інший - Римо-Католицької. Ця цифра не залежить від віросповідань солдатів, а є екуменічним принципом, який базується на бажанні допомогти солдатам спільними зусиллями, - розповідають капелани з Німеччини. Кожен капелан має власний кабінет і тільки на прохання солдат капелан може розповідати про відмінності Римо-Католицького віровчення від віровчення Євангельської Церкви. 

Кожен капелан Бундесверу отримує звання офіцера, це зроблено для того, щоб мати авторитет серед військових - каже отець Вольфганг Шилк. 

На завершення зустрічі капелани з Німеччини подарували митрополиту Іоану пам'ятні подарунки. Мирополит Іоан у свою чергу висловив сподівання, що співпраця українських та німецьких капеланів буде плідною. 

Після зустрічі гості з Німеччини ознайомилися з історією Михайлівского Золотоверхого моастиря.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Прес-центр СУВД

Пропоновані новини

Перша ротація

07 серпня 2015 року Військові священики УПЦ Київського Патріархату відбувають до зони проведення АТО

Заходи в військовому ліцеї

Cвяткування з нагоди «Дня захисника України»