Капелани Бундесверу

Митрополит Іоан зустрівся з капеланами Католицького ординаріату

 

7 серпня 2018 року відбулася зустріч Голови Синодального управління військового духовенства митрополита Іоана (Яременка) з капеланами Католицького ординаріату, що прибули до України з німецького Бундесверу. На зустрічі також були присутні капелани Української Греко-Католицької Церкви.

Військові священики обмінялося думками з приводу душпастирської опіки воїнів. Як зазначив о. Петро Станько, священик УГКЦ, який звершує служіння у капеланській службі Німеччини за обміном: “На час служби капелани є державними службовцями. Заходи та діяльність капеланів у Німеччині фінансуються державою. Це все завдяки базовому закону”.

У кожній військовій частині Бундесверу служить по два капелани різних конфесій: один капелан Євангельської Церкви, інший - Римо-Католицької. Ця цифра не залежить від віросповідань солдатів, а є екуменічним принципом, який базується на бажанні допомогти солдатам спільними зусиллями, - розповідають капелани з Німеччини. Кожен капелан має власний кабінет і тільки на прохання солдат капелан може розповідати про відмінності Римо-Католицького віровчення від віровчення Євангельської Церкви. 

Кожен капелан Бундесверу отримує звання офіцера, це зроблено для того, щоб мати авторитет серед військових - каже отець Вольфганг Шилк. 

На завершення зустрічі капелани з Німеччини подарували митрополиту Іоану пам'ятні подарунки. Мирополит Іоан у свою чергу висловив сподівання, що співпраця українських та німецьких капеланів буде плідною. 

Після зустрічі гості з Німеччини ознайомилися з історією Михайлівского Золотоверхого моастиря.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Прес-центр СУВД

Пропоновані новини

Зголошення на другу ротацію

Щодо речей які потрібно мати при собі

Владика Іоан відвідав зону АТО

Голова Синодального Управління військового духовенства УПЦ Київського Патріархату відвідав зону проведення АТО.