Капелани в НГУ

Про військових священиків - капеланів в лавах НГУ в інтерв'ю для Українських Новин розповів Заступник командувача Національної гвардії України по роботі з особовим складом генерал-майор Ярослав Сподар.

"Національна гвардія першою серед силових структур України ввела в штат 44 військових священиків. На сьогодні за трудовим договором у військових частинах НГУ працює 38 капеланів, це священики Української Православної Церкви Київського Патріархату, Української Греко-католицької Церкви, Української автокефальної православної Церкви".

"Ми провели з ними тижневий курс з тактичної медицині, по взаємодії з психологами" - розповідає генерал-майор.

Також він наголосив що, священикам УПЦ (МП) заборонено бути капеланами.

"У нас це заборонено. Вони хочуть, але у нас так не можна. Це було не тільки наша думка, а й думка Міністерства культури, Міністерства юстиції. Є відповідний наказ Міністра внутрішніх справ в якому чітко зазначено: "не допускаються священики, духовні центри яких знаходяться на території країни-агресора".

Нагадаємо, Наказом Міністра внутрішніх справ України Арсена Авакова від 24 березня 2016 року було затверджено Положення про службу військового духовенства (капеланську службу) у Національній гвардії України.

Прес-центр СУВД

За матеріалами Українські новини

Пропоновані новини

Авто для військових священиків

Патріарх Філарет освятив і передав автомобілі для потреб військових священиків в зону проведення АТО

Молебень у таборі «Легіон 18»

Ієрей Андрій Гуль відслужив молебень на початок літнього таборового сезону у таборі «Легіон 18»