Капелан в АТО

Cлужбово-бойові завдання, що покладені на Національну гвардію України, потребують не лише пильності, сумлінності та відважності захисників, а й підтримання духовного стану військових.

 
Вже доволі довгий час проповідницькою діяльністю серед військовослужбовців НГУ займається  ігумен Діонісій. За сумісництвом він є настоятелем громади Української Православної Церкви Київського Патріархату у місті Дружківка Донецької області. Наразі гвардійцями Східного оперативно-територіального об’єднання в зоні проведення АТО опікується капелан військової частини отець Михайло Лівіцький.
 
Основне завдання військового священика - забезпечення релігійних і духовних потреб бійців, тому він постійно перебуває на місцях несення служби, переміщається в районах виконання бойових завдань, спілкується  з особовим складом, проводить бесіди на духовні теми. Вся його робота побудована на особистому спілкуванні. Захисники мають можливість сповідатись і приступити до Святого Причастя, адже для кожного віруючого є важливим єднання з Богом.
 
Бійці постійно запитують: «Отче, чому Ви обрали шлях військового священика? Чи не боїтеся знаходитись в зоні АТО»?
 
«Ну, по-перше, боятись нічого кожному з нас. Бог своєю благодаттю дає шлях, який ми маємо пройти, - відповідає отець Михайло Лівіцький. - Служіння капелана, звісно, різниться від служіння отців на парафіях. Адже у храмах ми зустрічаємося із людьми, які завідома мають певний християнський досвід і погоджуються із думкою, яку подає Церква. А в умовах бойових дій служіння Богу є місіонерською діяльністю, яка базується на проповіді основ православної віри, воскресіння Христового».
 
З перших днів відрядження отець Михайло вибудовує роботу в підрозділах, організовує богослужіння, переймає досвід у свого попередника та акумулює свої напрацювання.

 

 

 

 

 

Прес-центр СУВД

За матеріалами НГУ

Пропоновані новини

Зголошення на другу ротацію

Щодо речей які потрібно мати при собі

Урочистості в Будинку вчителя

12 жовтня в Будинку вчителя відбулися урочисті заходи з нагоди святкування «Дня захисника України».