Капелан на сході

Після військового капеланства в Дебальцевому до мирного служіння у Волновасі

 

Ігумен Макарій розпочав служіння в Храмі Святого Миколая Чудотворця в червні цього року. Сам родом із Луцька. Що таке війна – знає не з чуток. В травні 2014 року з благословення Митрополита Луцького і Волинського Михаїла був відряджений на Донбас виконувати капеланське служіння. За час війни побував в Карачуні та в Дебальцевому, звідти в пам’яті закарбувалися найстрашніші спогади.

«Я думав, що я готовий до смерті, насправді  помилявся. За час війни я пережив дуже багато втрат хлопців, їх не описати словами. Пам’ятаю, коли вороги збили гелікоптер в Карачуні, то мене попросили приїхати на місце та послужити панахиду. Тоді я вперше своїми очима побачив, що таке людське м’ясо, спечене та розкидане просто по всьому полі. І це останки хлопців! Картина дуже жахлива. Я дуже важко від цього відходив – мені снилося, я постійно відчував запах крові. Кожну смерть я проносив через себе. Крім того, я сам розвозив тіла загиблих бійців батькам та дружинам, а це ще важче».

Після пережитих смертей побратимів  в Дебальцевому котлі ігумен Макарій зрозумів, що сил більше немає і в 2016 році звільнився з лав національної гвардії України. Після цього повернувся додому в Луцьк, де мав можливість відпочити декілька місяців.

«Згодом я зрозумів, що не можна зациклюватися тільки на собі, на своїй трагедії, переживаннях. Життя продовжується, треба допомагати іншим»!

 

Тоді священнослужитель навчався на шостому курсі духовної академії. Там почав працювати викладачем військової кафедри, де розповідав студентам про війну, людяність.

«Війна змінює людей. Я побачив, що людина, яка була доброю – стала ще добрішою. Я бачив, як хлопці на війні захищали дітей і жінок. Вони завжди їх годували та підтримували, як могли. Але побачив й іншу тенденцію. Людина, яка була злою, стала ще злішою, агресивнішою! Війна подвоює характер людей, їхні якості, почуття».  

Після кількох місяців викладацької діяльності в Луцьку ігумена Макарія перевели у клір Донецької Єпархії та призначили священиком Собору Волинських Святих у Волновасі.

За останні два місяці в храмі Святого Миколая Чудотворця УПЦКП, який відкрили у Волновасі в травні цього року на честь загиблих військових 51-ї бригади, прихожан значно побільшало. 

 

«Прихожани в нас розділилися на дві половини. Одна з них ходить до храму біля місцевого музею, де служить Владика Всеволод, інша – в Храм Святого Миколая. В нас з’явилось багато нових людей. Але сказати, що їх дуже багато я не можу. Буває 10-15, а буває 30 і більше».

Серед прихожан - місцеві жителі та військовослужбовці. Тут встигли похрестити трьох дітей та провести чин похорону. Є бажаючі обвінчатися.

 

На території храму побудували дзвіницю, капличку, купальню, та гуманітарний центр, де буде недільна школа для дітей та житло для священика.

Наразі тут будують громадську вбиральню за європейськими стандартами. В найближчих планах побудувати паркан та дитячий майданчик.

 

Прес-центр СУВД

За матеріалами volnovakha.city

Пропоновані новини

Авто для військових священиків

Патріарх Філарет освятив і передав автомобілі для потреб військових священиків в зону проведення АТО