Ювілей на морі

Капелан привітав моряків зі 100-річчям підняття Українських прапорів на кораблях Чорноморського флоту

 

29 квітня у гарнізонах, військових частинах, закладах та установах Військово-Морських Сил ЗС України відбулися урочистості з нагоди 100-річчя підняття Українських прапорів на кораблях Чорноморського флоту та Севастопольській фортеці.

Унікальний прапор підняли в Одесі на кораблі Гетьман Сагайдачний. Це сталося на знак підпорядкування військового флоту Українській Народній Республіці, після того як вояки УНР звільнили Крим від більшовиків. Спеціально з Чикаго американці привезли унікальний раритет - сторічний прапор, який майорів у 1918 році на одному з бойових кораблів в Криму.

Участь у заходах взяв головний капелан регіонального управління військового духовенства "Південь" протоієрей Василь Вирозуб та клірик Свято-Троїцького храму м. Одеси протоієрей Ігор Бондаренко.
 
Святкування визначної дати розпочалося із внесення історичного Військово-Морського Прапора флоту Української держави, який 100 років тому одним з перших було піднято на кораблях Чорноморського флоту Української Народної Республіки. 

На фрегаті “Гетьман Сагайдачний” урочисто піднято Державний Прапор України, Військово-Морський Прапор ЗС України та історичні сигнали. 

Цікавим епізодом урочистостей також стало погашення на борту фрегата “Гетьман Сагайдачний” ювілейної поштової марки, яку Укрпошта випустила з нагоди свята. 

У заходах, окрім військових моряків, взяли участь представники органів державної влади, Українського національного музею Чикаго, Українського інституту національної пам’яті, громадських організацій, військовослужбовці інших видів ЗС України та силових структур, ветерани, волонтери, духовенство і громадськість.

Підняття українського прапора на Чорноморському флоті, яке відбулось 100 років тому, є символом боротьби за незалежність України. Про це повідомив міністр оборони України Степан Полторак на своїй сторінці у Facebook. 

«Сьогодні святкуємо 100-річчя від моменту підняття українських прапорів на Чорноморському флоті. Саме цього дня, у Севастополі, у 1918 році весь Чорноморський флот було проголошено флотом УНР та видано наказ урочисто підняти українські прапори. Рішення було виконано абсолютною більшістю кораблів Чорноморського флоту. Цей день - справжній символ боротьби за незалежність і самостійність нашої країни», - написав Полторак.

 

 

 

 

Прес-центр СУВД

Пропоновані новини

Зголошення на другу ротацію

Щодо речей які потрібно мати при собі

Співпраця з прикордонниками

Митрополит Іоан провів робочу зустріч з керівництвом Адміністрації Державної Прикордонно. Служби України .