Юні оборонці

Триста курсантів Військового інституту комунікацій та інформатизації імені Героїв Крут склали присягу

 

«Урочисто присягаю Українському народу», - сотню раз, а потім ще сотню раз звучить на плацу. Майже триста курсантів Військового інституту комунікацій та інформатизації імені Героїв Крут сьогодні склали урочисту присягу бути вірним і відданним. Ритуал прийняття військової присяги як клятви воїна на вірність своєму народові старий як світ, але кожного разу по новому відчуваєш відповідальність і гордість. Відповідальність, адже на плечі присягантів лягає неабияка ноша захищати Батьківщину, особливо зараз у час війни. Гордість, що сучасна молодь країни розуміє потребу часу. Адже цього року у вищій військовій школі небувалий наплив бажаючих отримати спеціальні знання - шість претидентів на одне місце.

Символічною також стала і сьогоднішня кількість присягантів. Майже триста юнаків та дівчат мимоволі нагадують юних триста крутівців, що захищали Київ у такому ж молодому віці у січні 1918 року.

Керівництво військового інституту гордиться своїми підопічними, адже тільки вчора у День Незалежності курсанти школи пройшлися окремою коробкою у парадному розрахунку головною вулицею країни. Також і дівчата, які за словами Начальника інституту полковника Євгена Степаненка є прикрасою інституту, вперше взяли участь в параді військ.
 
За словами Заступника начальника інституту полковника Віталія Тарасова, курсанти уже пройшли польові збори, стрільби, у День Національного Прапора отримали зброю, а вже з вересня розпочнуть навчання з ком’ютерних наук, телекомунікацій, радіозв’язку та кібербезпеки.

На плацу перед головним корпусом інституту схвильовані батьки і навіть палюче серпневе сонце не може відвернути їх уваги від військового строю: кожен шукає свого сина чи дочку. Батьки горді, що їхні діти вступають у доросле життя осмислено.

«Наша сім’я сьогодні вся у зборі. Ми хвилюємося і одночасно раді, що наш син обрав таку відповідальну дорогу свого життя. Ми просимо у Бога щастя для цих діток і щоб закінчилася війна», - говорить мама одного з курсантів.

Вітаючи курсантів, Начальник інституту полковник Євген Степаненко зауважив, що треба мати неабияку сміливість і внутрішню відповідальність, щоб у такий складний час наважитися стати курсантом військового інституту: «Я пишаюся тим, що сьогодні наші ряди поповнять ці молоді люди».

На свято присяги завітав Перший заступник голови СУВД прот. Тарас Мельник. Капелан привітав керівництво школи, курсантів та їхніх батьків з особливим днем, адже для кожного з присутніх сьогодні свято. Капелан закликав юнаків та дівчат пишатися своїм вибором, адже вони почули поклик Батьківщини і не забарилися допомогти їй. Отець Тарас пройшовся повз лави курсантів на плацу та окропив їх, батьків та керівництво школи освяченою водою.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Прес-центр СУВД

Пропоновані новини

Зголошення на другу ротацію

Щодо речей які потрібно мати при собі

Владика Іоан відвідав зону АТО

Голова Синодального Управління військового духовенства УПЦ Київського Патріархату відвідав зону проведення АТО.