ЇХНІЙ СИМВОЛ - МАК

У Києві вшанували пам’ять полеглих у військових конфліктах


 

У столичному парку Вічної Слави біля могили Невідомого солдата відбулася церемонія присвячена Дню пам’яті полеглих у військових конфліктах. Участь в акції взяли українські дипломати, а також дипломати та військові країн НАТО. 

Такий захід у Києві відбувається уже сьомий рік поспіль.

Посол Великої Британії в Україні Мелінда Сіммонс закликала присутніх на траурній церемонії завжди пам’ятати подвиг військових, які поклали свої життя і зараз продовжують це робити за мирне існування своїх народів і всього людства. Не оминула вона увагою війну, котру Росії розгорнула на українському Донбасі. 

- На жаль Україна також переживає конфлікт з агресивним сусідом та платить найвищу ціну за свою незалежність. Ми підтримуємо Україну та прагнення її народу побудувати безпечне, вільне та заможне майбутнє, - наголосила пані Посол.

Участь у пам’ятному заході взяв голова СУВД митрополит Іоан (Яременко) разом зі своїм першим заступником капеланом Тарасом Мельником та капеланами Павлом Основенком, Костянтином Холодовим та Андрієм Гулем.

Стоячи біля вічного вогню, митрополит Іоан виголосив англійською мовою молитву за вічний спокій душ військових, що загинули під час усіх військових конфліктів.

Нагадаємо, цього дня, 100 років тому, завершилася Перша світова війна.

11 листопада 1918 року о п’ятій ранку в Комп’єнському лісі (Франція) між переможеною Німеччиною і державами Антанти (Великобританія, Франція, США та ін.) було укладене Комп’єнське перемир’я, що завершило Першу світову війну. У залізничному салон-вагоні французького маршала Фоша німецькій делегації були продиктовані умови перемир’я (загалом 34 статті): припинення воєнних дій, виведення німецьких військ з окупованих на Західних територій і з лівого берега Рейну, здача частини озброєнь, створення на правому березі Рейну демілітаризованої зони тощо. Перемир’я набрало чинності об 11 годині ранку. Німеччина визнавала себе переможеною, будь-які воєнні дії припинялися.

День закінчення Першої світової війни у багатьох країнах колишньої антинімецької коаліції є державним святом і відзначається під різними назвами. Наприклад, у США це «День ветеранів», у Франції, Бельгії та Новій Зеландії – «День перемир’я», у Великобританії, Канаді, Австралії – День пам’яті полеглих у війнах. Цей день присвячений всім ветеранам воєн, живим і вбитим на полях бойовиськ. Символом загиблих солдатів прийнято вважати червоний мак.

У країнах Британської Співдружності традиційно вшановують пам’ять загиблих в день закінчення Першої світової війни.

 

 

 

 

 

 

 

Прес-центр СУВД

Пропоновані новини

Співпраця з прикордонниками

Митрополит Іоан провів робочу зустріч з керівництвом Адміністрації Державної Прикордонно. Служби України .

Знак народної пошани

Силами ГО «Країна» створено громадську нагороду для капеланів та волонтерів – ЗНАК НАРОДНОЇ ПОШАНИ «За служіння Богу та Україні»