ІНТЕРВ’Ю

«Ви свій обов’язок виконали до кінця». 

Ексклюзивне інтерв’ю з батьком українського полоненого моряка Віктором Сорокою.

 

 

Батько моряка говорить, що його сина Василя Сороку було поранено під час подій в Керченській протоці і поки що немає жодної інформації про стан його здоров’я.

- Яка зараз ситуація з українськими моряками, які потрапили у російський полон? Що вам, батькам, відомо про своїх дітей?

- Окрім тих моряків, яким російський суд обрав запобіжний захід і яких бачили в суді, відомостей про інших наразі немає. По відношенню до наших двох Андріїв - матроса і мого сина старшого лейтенанта – нічого не відомо, до них не допускають адвокатів. Ми звертаємося скрізь куди можна, стукаємо, тому що мусимо зробити… Ситуація дуже складна, на фоні того, що йде п’ятий рік війни. Але такого відкритого акту агресії ще не було. Подивіться, як себе веде їхній (ред. – російський) президент, ви бачите, ми всі бачимо. Я думаю, що у нашій ситуації Росія не сильно допоможе нам, не почує наших листів. Але все одно ми будемо звертатися до них про звільнення наших дітей. Дуже важко нам, батькам, адже зовсім нема ніякої інформації про поранених.

- Ви бачите, яка велика підтримка українських моряків і всередині країни, і за кордоном. Проте у суспільстві не до кінця сформоване розуміння ситуації. Чому наші кораблі були там, яка позиція на той момент була у військового командування?

 

- Суспільство за п’ять років війни змучене від цього всього. Сьогодні суспільство знаходиться в такому режимі: мене це не стосується, а далі як буде. Може це така собі захисна реакція на всі ці події. Також люди ще дивляться, а як політикум наш відреагував. Сьогодні, окрім Президента (ред. – Петра Порошенка), всі стоять осторонь. Всі чекають більше якоїсь інформації, для того щоб попробувати стати в ту колону, яка йде попереду. На жаль. Я вам зразу скажу, що потім буде мільйон інтерв’ю з нашими політиками, які будуть себе піарити на темі наших дітей. Росія хоче, щоб ми відмовилися від Томосу, і завтра наші хлопці будуть вдома. Або щоб ми визнали Крим російським, тоді хлопці також будуть вдома. Ми бачимо, як себе по-піратськи вела держава агресора, розстрілюючи наші кораблі. Вони можуть утнути все, що завгодно. Буде дуже шкода, якщо хлопці стануть заручниками цієї ситуації, яку сьогодні проходить наше суспільство. Але цю дорогу нам все одно треба пройти. Ми її пройдемо. 

- На якій стадії зараз переговори з Росією про визволення моряків?

- Ми маємо інформацію з певних джерел, що зараз ведуться переговори про обмін пораненими. Тобто Україні є що запропонувати сьогодні для Росії. Але ви зрозумійте правильно, що ті російській військові, які зараз в Україні як військовополонені, Путіну не потрібні. Російські військовослужбовці, десантники, спецназівці, які на Донбасі були взяті в полон, писали звернення до Путіна: “Пане президент, обміняйте мене ”. Наша сторона звертається, а вони нуль, мовчать. Їхні військові не потрібні їм просто-напросто як люди. От така ситуація сьогодні. 

- Інформаційна підтримка ваших дітей потужна. Але чи не нашкодить вона більш швидкому влагодженню справи?

- У нас не та ситуація зараз, щоб мовчати. Ми хочемо не дати інформації про наших дітей затухнути. Ми розуміємо, що 15-20 грудня всі йдуть на різдвяні канікули і до 15 січня це все затихне. А їм то сидіти. І якщо нам важко, то їм важче в десять раз, тому що ми знаємо, як працює ФСБ. Ми знаємо, як вони ламають морально, духовно, мовляв ви нікому не потрібні. Я вже й службу за здоров’я наших хлопців замовив у Михайлівському соборі, плакав там... Я думаю, що Бог справедливий і Він нам повинен допомогти.

- Чи є підтримка від української влади?

Так. І ми її відчуваємо. Вчора на зустрічі з Президентом ми почули, що Україна своїх не кидає. «Ми будемо до останнього за них боротися», - сказав Президент. Сьогодні нас не цікавить матеріальне забезпечення. Але за це ми дуже дякуємо. Підтримка є перш за все моральна в тому відношенні, що нам сказали, що не кинуть. Ми розуміємо, що адвокати є тільки зв’язком з нашими хлопцями, щоб ми знали в якому вони стані там перебувають, щоб підтримати їх, передати дещо, повідомити, що ми тут всі кулаки тримаємо за них, і держава наша за них бореться. 

- Після військового вторгнення в Україну, Росія повиходила з усіх Європейських правових домовленостей. Чи є зараз важелі впливу на Росію через європейські та світові юридичні установи?

- Всі документи, які потрібно подати в Гаагський трибунал, Європейський суд у справах людини, готуються. І хоча Росія багато які юридичні моменти не визнає, та все одно ми будемо стукати. Щоб хлопці у першу чергу там побачили, що ми їх не покинули, що держава сьогодні до останнього бореться. І нехай росіяни подивляться, як за них б’ються. Держава не забула і за тих хлопців, які ще з 2014 року знаходяться у полоні. 

- Що хотіли б сказати своєму сину і іншим морякам у полоні?

- Хлопці, мужності вам і витримки. Ви свій обов’язок виконали до кінця. Ми отримали інформацію Президента, що Україна до останнього буде боротися, щоб вас звільнити з полону. Ми на це сподіваємось. Слава вам, наші герої. Слава Україні.

Нагадаємо, 5 грудня, Святійший Патріарх Філарет зустрівся з батьком військовополоненого українського моряка ВМС України Василя Сороки Віктором Сорокою.

P.S.

Сьогодні Міністр закордонних справ України Павло Клімкін повідомив, що українські консули почали відвідування українських військовополонених моряків, яких Росія утримує в Москві

Саме зараз наші консули зустрічаються з пораненими хлопцями, з трьома, і потім кожен день будуть зустрічатися з іншими – щоби до суботи консули переконалися, в якому вони стані", - заявив міністр.

Розмовляв Володимир ЯЦУЛЬЧАК

Прес-центр СУВД

Пропоновані новини

Владика Іоан відвідав зону АТО

Голова Синодального Управління військового духовенства УПЦ Київського Патріархату відвідав зону проведення АТО.

Зголошення на 3-тю ротацію

Щодо проведення навчальної підготовки до 3-ї ротації