ІКОНИ ДЛЯ ВІЙСЬКОВИХ

Блаженнійший Митрополит Епіфаній разом з капеланами освятив ікони «Покрови воїнської» для військовослужбовців

 

Понад 20 тисяч ікон Покрови Пресвятої Богородиці сьогодні було освячено у Золотоверхій обителі Києва. Це особливі ікони, створені спеціально для молитовних потреб українських військовослужбовців. 

«Сюжет ікони – це чудо Покрову Божої Матері, яке сталося у Влахернському храмі. За періоду бароко на таких іконах часто зображалися гетьмани, вояки. Тому виникла ідея і потреба написати цю ікону, то вирішили, що сюжет Покрови Божої Матері найбільш підходить для відтворення цих образів. Але тут вирішили розширити спектр захисників України, - говорить художник, який втілив ідею ікони Юрій Нікітін.

Понад 20 тисяч копій ікон «Пресвятої Богородиці – покровительки українських воїнів» було виготовлено в рамках Всеукраїнської акції: “Воїни під покровом Богородиці”, яку започаткувало Синодальне управлінням військового духовенства Православної Церкви України за підтримки відомого мецената Робертаса Габуласа, голови Благодійного фонду «Корона князів Острозьких» у грудні минулого року. У співпраці з фондом були виготовлені ікони «Покрови воїнської» великого формату, які будуть передані у підрозділи, та маленькі, що будуть вручені особисто воїнам. 

-  Це ікона, яка захищає воїнів, які борються за свободу, за незалежність, за свою землю. Мені як литовцю дуже важливо перед нашими днями борців [День поновлення литовської державності, литовське свято - ред.], які відстояли незалежність Литви, подарувати українській армії такий подарунок. З іншого боку я хотів допомогти не тільки українській армії, а й допомогти тим віруючим, які хочуть допомогти, але не знають як. Що саме можна прикласти руку і написати ікону, можна ліки відвести на фронт. І я відчуваю, що така допомога для кожного солдата є душевною, - ділиться думками Голова Благодійного фонду «Корона князів Острозьких» Робертас Габулас.

Після тривалого підготовчого періоду, сьогодні у Михайлівському Золотоверхому соборі Києва відбулося освячення ікон «Пресвятої Богородиці – покровительки українських воїнів». Освячення звершив Предстоятель Православної Церкви України Блаженнійший Митрополит Епіфаній у співслужінні голови СУВД митрополита Іоана (Яременка), першого заступника голови СУВД прот. Тараса Мельника та капеланів Синодального управління військового духовенства.

-  Ми звершили освячення унікальної ікони Покрови Пресвятої Богородиці. Це ікони, які будуть передані нашим військовослужбовцям, захисникам нашої Української держави. Ми як Церква завжди молимося за наших захисників. Молимося і просимо у Бога, щоб Господь захищав їхнє життя. Поруч з військовими є велика кількість священнослужителів, капеланів, які і нині тут присутні, які достойно несуть той подвиг підтримки наших славних новітніх героїв. Бо кожен військовослужбовець, кожен воїн для нас є зразком жертовного служіння, - говорить Блаженнійший Епіфаній.

Мета акції – розповсюдити серед українських військовослужбовців списки (копії) ікони «Пресвятої Богородиці – покровительки українських воїнів», більш відомої у народі, як «Покрови воїнської». 

-  Ми всі в Україні знаємо Покрову Божої Матері як козацьку. Тобто, де була зображена Богородиця, під Її покровом були зображені усі наші гетьмани. Військові задали питання: чи можемо ми написати нову ікону. Тому що сьогодні ми маємо багато новітніх героїв. Сьогодні починає творитися нова історія нашої країни. Було прийняте рішення, щоби написати цю ікону, - розповідає перший заступник голови СУВД прот. Тарас Мельник.

Почесним гостем акції став Надзвичайний і Повноважний Посол Литовської Республіки в Україні Марюс Януконіс, який активно сприяє медичній реабілітації українських військовослужбовців у себе на батьківщині - Литві. 

-  Я дуже радий, що Литва також могла бути частиною цього проекту. Я дуже вдячний фонду «Корона князів Острозьких» і його керівнику Робертасу Габуласу, який долучився до цього проекту. Литва рада бути разом з Україною. У ці дні ми багато говоримо про солідарність з Україною. Це продовження нашої співпраці, нашої солідарності. Ми й надалі будемо допомагати Україні та українським Збройним силам, які захищають країну, - говорить Надзвичайний і Повноважний Посол Литовської Республіки в Україні Марюс Януконіс.

Одним з перших писану копію ікони «Покрови воїнської» отримав Командувач Литовсько-польсько-української бригади імені Великого гетьмана Костянтина Острозького, яка дислокується у Любліні (Польща), полковник Дмитро Братішко, а також Командир 30-ї окремої механізованої бригади імені князя Костянтина Острозького полковник Іван Гараз.

Вручення ікон військовим знаменує собою вручення військових підрозділів під покров Матері Божої.

За заслуги у відродженні духовності в Україні та утвердження Помісної Церкви в Україні Блаженнійший Митрополит Епіфаній відзначив полковника Дмитра Братішко та полковника Івана Гараза орденами Миколая Чудотворця.

-  Для мене велика честь бути присутнім на цьому заході освячення і вручення ікон частинам, які носять ім’я великого гетьмана Костянтина Острозького. Звичайно, я тільки з позитивними думками, з позитивними думками буду повертатися у свою військову частину. Я думаю, оскільки на даній іконі зображений великий гетьман Костянтин Острозький був, є і на даний момент і буде являється символом єдності між трьома націями, між Литвою, Польщею і Україною. Думаю, що з кожним роком наші зв’язки будуть тільки міцнішати. І якраз ця ікона буде являтися об’єднавчим символом, - Командувач Литовсько-польсько-української бригади імені Великого гетьмана Костянтина Острозького полковник Братішко Дмитро.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Прес-центр СУВД

Пропоновані новини

Друга ротація

4 вересня відбулась друга ротація військових священиків.

Молебень у таборі «Легіон 18»

Ієрей Андрій Гуль відслужив молебень на початок літнього таборового сезону у таборі «Легіон 18»