ХРЕЩЕННЯ РУСИ-УКРАЇНИ

Капелани у столиці молитвою вшанували хрестителя Руси Рівноапостольного Володимира

 


Православні українці щороку 28 липня відзначають День Хрещення Київської Руси. Цьогоріч Україна святкує 1031 рік від цього визначного дня. Це перше святкування, коли весь православний народ єдиною родиною під омофором Помісної Православної Церкви України величає свого хрестителя - Рівноапостольного князя Володимира. Адже саме він закликав киян хреститися у річці Почайні 28 липня, тому раніше саме ця дата була Днем Києва. До столиці з'їжджаються прочани з усіх регіонів, тому в Києві частково обмежать рух і посилять заходи безпеки.

Не можливо заперечити, що Володимир був одним із найсміливіших правителів в історії — адже потрібно бути дійсно Великим аби взяти на себе відповідальність приймати такі доленосні для всього народу рішення і міняти майбутнє.

До прийняття рішення про християнізацію Київської Русі, князю Володимиру пропонували на розгляд багато інших варіантів: гінці з Риму, прислані самим Папою, звали князя прийняти їх віру, євреї запевняли про необхідність прийняти юдаїзм, а волзькі болгари пропонували перейти в іслам.

Безперечно, рішення було складним, але у князя Володимира були всі причини, аби вважати його вірним: це допомогло об’єднати жителів території Руси, які поклонялись кожен своїм богам та тримались кожен лише свого племені. Дало змогу бути впливовим гравцем на світовій арені та вплинуло на розвиток освіти серед населення.

На фоні таких широкомасштабних загальнонаціональних багаторічних святкувань у столиці України видаються дивними претензії Москви на причетність до Володимирового хрещення. Адже як можна говорити про те, чого не існувало у 10 столітті. Не обійшлося без курйозів зі сторони білокам’яної і цього року. У церковних документах РПЦ княгиню Ольгу вперше почали називати “праматір’ю Государства Российского”. Йдеться про циркуляр від 19 липня 2019 року першого вікарія Московського Патріарха – єпископа Діонісія (Порубая). З цього документа стало відомо, що дружину київського князя Ігоря возвели в нову ступінь – “праматерь Государства Российского”. Чим би дитя не тішилося. Як каже сучасне прислів’я: від зміни чобіт ноги не міняються. Як би не називали чи титулували наших національних світочів, вони не перестають бути нашими достойниками, і навпаки, ніколи не стануть ідеологами «русского мира». Хай пошукають своїх, якщо їм удасться.

Та й у Вселенському Патріархаті вважають, що урочистості у Москві до Дня Хрещення Русі є безпідставними. Вселенський Патріарх Варфоломій вважає Москву не причетною до подій, які відбулися у Києві наприкінці Х століття. До того ж він не визнає і приєднання Київської митрополії до Московського патріархату у другій половині XVII столітті, про що говорив неодноразово ще до створення в Україні єдиної церкви.

Святкування чергової річниці Хрещення Руси розпочалися ще напередодні, 27 липня. З благословення Вселенського Патріарха Варфоломія до Михайлівського Золотоверхого монастиря від материнської Церкви Константинополя було привезено великі християнські святині. Це частинка Дерева Хреста Господнього, на якому було розіп'ято Ісуса Христоса, частинка мощів святого апостола Андрія Первозванного, який проповідував благовістя на просторах України, та освячена вода з Влахерненської Церкви Богородиці.

Головні святкування з нагоди 1031-ї річниці Хрещення Руси відбулися у Святій Софії Київській, де зранку Блаженнійший Епіфаній, Митрополит Київський і всієї України, очолив святкове богослужіння. Багатотисячна громада, єпископат єдиної церкви, духовенство зі всієї України та братство військових капеланів молилися за єдність та мир у нашій державі. Молилися також і військові, які прибули задля святкування до столиці, волонтери, ветерани АТО та ООС, серед них і батьки військовополонених, діти та родичі яких зараз перебувають у російському полоні. 

Сотні капеланів привезли з собою до столиці молитви солдатів, їхніх батьків та рідних – молитви про мир, молитви про виздоровлення покалічених війною, молитви про вічний спокій для тих, хто не повернувся з поля бою, віддавши свої життя за Батьківщину. А таких понад 13 тисяч. 13 тисяч небесних воїнів, яких сьогодні оплакує вся Україна, за яких сьогодні підносив безкровну жертву Предстоятель Церкви, а також і за тих, хто духом перебуває в полоні війни.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Прес-центр СУВД

Пропоновані новини

Перша ротація

07 серпня 2015 року Військові священики УПЦ Київського Патріархату відбувають до зони проведення АТО

Владика Іоан відвідав зону АТО

Голова Синодального Управління військового духовенства УПЦ Київського Патріархату відвідав зону проведення АТО.