ФРОНТОВІ ДРУЗІ

У Львові відкрилась фотовиставка капелана Андрія Дуди

 

"Гідність та внутрішня краса українських військових проявляється і у відношенні до друзів наших менших, а їх на фронті чимало- і покинутих внаслідок бойових дій, і тих, що несуть професійну службу. А в умовах війни дружба між людьми та тваринами найбільш чуттєва та віддана." - розповідає автор світлин капелан Андрій.

Отець Православної церкви України зі Львова Андрій Дуда – волонтер із перших днів бойових дій на Донбасі, військовий капелан – із 2015 року. Щоб залишити у пам’яті людей правду, взяв у руки і фотоапарат.

"Ось такі дивні речі-фронтові фотографії, в них міститься згусток людської історії. Коли їх споглядаєш, то важливим є зрозуміти цих людей: про що вони до нас промовляють і не обмежувати сприйняття лише емоцією, яку отримуєш від споглядання" - каже капелан.

Бійці кажуть, що коти і собаки часто не лише психологічно їм допомагали, але й рятували фізично. Вважають, що турбуватися про тварин – це антистресова терапія.

Фотовиставка відкрилась 17 липня у Військово-медичному клінічному центрі західного регіону. Священник фотографує українських військовослужбовців на передовій із їхніми улюбленцями – собаками і котами.

"Найперше, хочу донести до глядача, що моральний імператив потужніший від гарматної сили. І власне цей всеперемагаючий Божественний закон наші захисники в повній мірі втілюють своїм життям. По-друге, необхідно закарбувати те, що, на жаль, є тлінним, що може постраждати від плину часу і свавілля влади.
І по-третє, наголосити, що свобода- це можливість любити і захищати. Любов- право вільної людини, яке люто ненавидять тирани. Вставши на захист зраненої правди- стаєш вільним, а тому стаєш сильнішим." - додав військовий священик.

Кожна світлина військового капелана Андрія Дуди – це окрема історія бійця і його чотирилапого улюбленця.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Прес-центр СУВД

Пропоновані новини

Перша ротація

07 серпня 2015 року Військові священики УПЦ Київського Патріархату відбувають до зони проведення АТО

Третя Ротація

Після плідного навчального графіку третя черга військових священиків УПЦ Київського Патріархату