Думки капелана

Роль і місце військового священика у війську

 

Капелан радіотехнічної бригади повітряного командування «Захід» отець Мар’ян під час командирського інформування розповів військовим, як з початком війни на сході виникла велика потреба в душпастирській опіці, зокрема у важливості урівноваження духовного стану бійців.

На офіційному рівні військові священики несуть душпастирське служіння в Збройних Силах України відносно нещодавно, але навіть без офіційних посад капеланства на початку 2014 року Церква не могла залишатися осторонь. Священики одними із перших масово почали надавати волонтерську допомогу як психологічну, так і матеріальну. 

Під час зустрічі капелан Мар’ян розповів присутнім про служіння капеланів. Окрім релігійно-освітньої роботи до обов`язків капелана входить задоволення релігійних потреб військовослужбовця. Він також опікується родинами військових та ветеранами. Військовий священик повинен контролювати духовний стан бійця. Перебуваючи на службі разом із військовими, капелан стає для них товаришем.

«Військовий капелан будує своє вчення і науку на заповідях любові. Основні ази статуту заповідей військового капелана - це бути поряд, бути терпеливим, бути міцним у вірі і дати можливість прикликати і пригорнути до свого серця людей, які довірилися тобі і віддали себе на твою опіку», - зазначив отець Мар’ян.

 

 

 

Прес-центр СУВД

за матеріалами Faccebok сторінки Повітряного командування "Захід"

Пропоновані новини

Авто для військових священиків

Патріарх Філарет освятив і передав автомобілі для потреб військових священиків в зону проведення АТО

Друга ротація

4 вересня відбулась друга ротація військових священиків.