ДРУЗІ МЕНШІ І В БІДІ

У столиці відкрилася фотовиставка військового капелана Андрія Дуди під назвою "Фронтові друзі"

 

У Центральному будинку офіцерів відкрилася фотовиставка військового капелана Андрія Дуди під назвою "Фронтові друзі".

- Гідність та внутрішня краса українських військових проявляється і у відношенні до друзів наших менших, а їх на фронті чимало - і покинутих внаслідок бойових дій, і тих, що несуть професійну службу, - говорить автор ідеї капелан отець Андрій.

Це не перша презентація робіт капелана. Досі вже відбулося кілька подібних виставок. На своїх світлинах, зроблених у моменти звичайного солдатського побуту на війні, капелан намагався відобразити більш ніжну частину життя на передовій, не бойову, а таку, що наповнена почуттями любові від спілкування з братами нашими меншими.

Собаки і кішки, виснажені та знедолені потрапляли у військові підрозділи, де їх радо приймали наші захисники, рятували від голодної смерті і поневірянь, ділилися найнеобхіднішим. Чотирилапі друзі відплатили великою вдячністю за великодушність людини - вони стали вагомою психологічною підтримкою для воїнів в умовах затяжної окопної війни, а часто й реальною бойовою одиницею військового підрозділу. Люди, гнані війною, з різних причин дуже часто залишали тваринок в розбитих будинках напризволяще. Деякі дичавіли, а деякі - просто гинули від голоду та морозів. На щастя, військові багатьом з них дарували друге життя.

- Тут на світлинах показані звичайні військовослужбовці, які зараз разом із собачкою, а через хвилину вони можуть бути у бою. Це тому, що вони також звичайні люди. І дивлячись на ці фотографії, я кажу - Україна буде, Україна має велике майбутнє, - ділиться своїми враженнями від виставки начальник Головного управління морально-психологічного забезпечення Збройних сил України генерал-лейтенант Олег Грунтковський.

Співорганізаторами фотовиставки виступив Департамент з питань культури, національностей та релігій Львівської обласної державної адміністрації, Синодальне управління військового духовенства, Центральний будинок офіцерів Збройних Сил України, 58-й будинок офіцерів Львова, 88 окрема десантно-штурмова бригада, а також княжа парафія Святителя Миколая м. Львова, де й проводить служіння капелан Андрій Дуда. 

Оглянути фотороботи капелана завітав голова СУВД митрополит Іоан (Яременко) у супроводі першого заступника голови СУВД прот. Тараса Мельника. Також у залі виднілися й обличчя тих капеланів, добрі емоції яких відображенні тут на світлинах. Але не тільки. Тут же в обіймав кошеняти ми бачимо й самого автора фоторобіт отця Андрія Дуду, народну депутатку Софію Федину, а разом з ними й радісні посмішки військовослужбовців, для яких теплий контакт з домашніми улюбленцями є добрим антидепресантом. 

Доповнив вечір виступ всесвітньовідомої чоловічої хорової капели «Дударик». Упродовж презентації фотовиставки прозвучали маловідомі козацькі пісні, а також ті мотиви, які для себе колись наспівували українські Січові Стрільці.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Прес-центр СУВД

Пропоновані новини

Дебют "Холодноярської прощі"

25- 26 липня відбулася перша всеукраїнська військова "Хлодноярська проща".

Авто для військових священиків

Патріарх Філарет освятив і передав автомобілі для потреб військових священиків в зону проведення АТО