ДОСТОЙНІ НАГОРОД

На передовій нагородили захисників та помолилися за них

 

16 березня на лінії зіткнення, біля шахти Бутівка, під звуки ворожих обстрілів пролунала проповідь та молитва за Україну та за воїнів-оборонців, яку очолив військовий священик Димитрій Присяжний. Символічно, що після молитви замовкли ворожі гармати. Капелан Димитрій вважає це заслугою чудодійної ікони Покрови “Козацької”, яку він привіз із собою.

Вщент зруйнована шахта Бутівка де відбулася молитва є зразком нескореності та непереможності українського духу. За цей символ національної гідності віддали життя бійці ЗСУ та Правого Сектору. “Наші військові ні сантиметра не віддали, тільки вперед просунулись” - каже капелан.

Шахта Бутівка – позиції Збройних сил України, що знаходяться між Авдіївкою та Донецким аеропортом і по своєму стратегічному значенню є ключем, що відкриває шлях до тимчасово окупованого Донецька та дає можливість здійснювати контроль над територіями які практично входять в межі цього міста. Тому на цьому напрямку постійна напруга і нескінченні обстріли українських позицій зі сторони російських найманців.

Шахта Бутівка є не просто однією точкою, а цілим ланцюгом позицій зі своєю інфраструктурою та комунікаціями, які є переднім краєм фронту, що впирається в межу тимчасово окупованого росіянами Донецька.

Одним з колишніх оборонців шахти Бутівка є учасник бойових дій з Ужгорода В'ячеслав Харченко, який обороняв об’єкт в складі 15-го батальйону 128-ї бригади в 2016 році. Повернувшись з війни В'ячеслав утворив ветеранську спілку «Українська асоціація інвалідів АТО в Закарпатській області», остання спільно з Закарпатським крайовим товариством «Просвіта» заснували медаль «За оборону шахти Бутівка», якою вже нагороджено понад сотню бійців ЗСУ та Правого Сектору.

Також 16 березня ветеран АТО В'ячеслав Харченко з підполковником Миколою Журавльовим вручили нагороди військовослужбовцям, що боронять Шахту Бутівка. Ветеран В'ячеслав Харченко зазначив, що нагороджені солдати стоять в одному ряду з кіборгами. Воїни ЗСУ кажуть, що і надалі безстрашно захищатимуть рідну землю від ворога.

 

 

 

Прес-центр СУВД

Пропоновані новини

Перша ротація

07 серпня 2015 року Військові священики УПЦ Київського Патріархату відбувають до зони проведення АТО

Друга ротація

4 вересня відбулась друга ротація військових священиків.