ДОПОМОГТИ ПОЧУТИ

У Золотоверхій обителі започаткували недільну школу для нечуючих дітей

 

 

Цієї неділі у Михайлівському Золотоверхому монастирі особливі гості – дітки з особливими потребами, котрі не мають можливості чути.

З благословення Блаженнійшого Митрополита Епіфанія та за сприяння Синодального управління військового духовенства було запущено пілотний проект з воцерковлення дітей з вадами слуху.

- Ми раді, що спільним зусиллями можемо робити таку важливу справу, якої потребує українське суспільство. Адже й люди з вадами слуху також є членами нашої громади і повинні відчувати нашу підтримку і церковну опіку, - говорить перший заступник голови СУВД прот. Тарас Мельник.

Уже багато років поспіль при Золотоверхій обителі існує недільна школа для дітей. Малеча тут навчається Божим законам, читають разом Святе Письмо, виготовляють усілякі майстерні прикраси, разом влаштовують свята для своїх наставників та батьків. Запровадження уроків для нечуючих є новою віхою для недільної школи, а разом з тим і новим викликом, що пов’язаний зі специфікою викладання для особливої верстви населення.

З великим ентузіазмом до проекту долучилося Українське товариство глухих. На сьогодні обласні і територіальні організації УТОГ об'єднують понад 50 тисяч громадян України з порушеннями слуху та мови, саме тому такою важливою є робота з особливими дітками, котрі є частиною нашого суспільства.

Першою ластівкою у цій царині стало запровадження сурдоперекладу богослужіння для людей з вадами слуху в столичному храмі Святителя Миколая на Татарці. Парафіяльний священик Василь Бурка, який володіє мовою жестів, активно впроваджував нове для церковної традиції так би мовити «тихе» богослужіння. Завдяки такій турботі панотця до храму завжди приходять на молитву мовчазні люди, серця яких так само потребують спілкування з Богом, як і у звичайних молільників, які можуть милуватися співочою богослужбовою традицією.

На початку року з метою поліпшення співпраці з людьми, які мають вади слуху, Блаженнійший Митрополит Епіфаній зустрічався з головою Українського товариства глухих (УТОГ) Іриною Чепчиною. Тоді сторони обговорили загальну концепцію церковної опіки над людьми з вадами слуху та напрямки співпраці. І вже сьогодні така співпраця стала можливою. Діти, що мають вади слуху, зможуть почути голос Біблії та навчитися жити за почутим.

- Наша Церква зацікавлена в тому, щоб в ній всі почували себе духовно затишно, а особливо ті дітки, які мають певні особливі потреби. Тому ми відгукнулися і надалі будемо робити, сприяти і допомагати, щоб ці діти почували себе затишно в цій величній недільній школі при Михайлівському Золотоверхому монастирі, - говорить Блаженнійший Митрополит Епіфаній.

- Ми намагаємося долучити всіх з вадами слуху не тільки Києва, а й України до християнської традиції нашої православної Церкви, - говорить священик Василь Бурка.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Прес-центр СУВД

 

Пропоновані новини

Авто для військових священиків

Патріарх Філарет освятив і передав автомобілі для потреб військових священиків в зону проведення АТО

Перша ротація

07 серпня 2015 року Військові священики УПЦ Київського Патріархату відбувають до зони проведення АТО