До Дня незалежності

Капелани вперше взяли участь в урочистому «Параді військ»


24 серпня військові капелани взяли участь в урочистому «Параді військ» на столичному Майдан Незалежності, приуроченому 27-й річниці Незалежності України, а також 100-літтю проголошення Української Державності. Вперше в історії сучасної України військове духовенство стоїть поруч з воїнами у парадному розрахунку.
 
Досить символічно було обрано місце капеланів у строю позаду командирів кожної коробки військових. Адже священик у війську тримає духовний меч, яким боронить душі та серця підопічних їм воїнів. Капелани символізують духовний тил українського війська. Військові священики проспівали разом з воїнами молитву «Отче наш» та благословили парадний розрахунок усіх силових структур України пройти урочистим маршем головною вулицею країни. 

Президент Петро Порошенко, звертаючись до нації, закликав розірвати зв'язки з Російською православною церквою, порівнявши її з полоном.

«Не може бути вільним тіло, коли душа в полоні. Нехай сьогодні нас чують і в Константинополі, і в Москві, і в Ватикані. Ми маємо тверді наміри розірвати останній вузол, яким імперія намагається нас прив'язати до себе. Ми повні рішучості покласти кінець цьому протиприродному і неканонічному перебуванню значної частини нашого православного суспільства у залежності від російської церкви», - сказав Порошенко.

На початку урочистого маршу, на знак повернення українських військових традицій, військовослужбовці пронесли Хрещатиком копії чотирьох знамен Армії УНР. Це прапори 3-ої Залізної стрілецької дивізії Армії УНР, 1-го Українського Запорізького полку, 2-го Запорізького піхотного полку, а також 1-го Українського козацького полку імені Богдана Хмельницького. 

На параді були представлені новинки української оборонної промисловості, американські "Джевеліни", перевірена стара бронетехніка та артилерія.

Після усіх родів військ головною вулицею столиці проїхала військова техніка, а також продефілювала в небі авіація. 

До святкувань у столиці долучилося 18 іноземних делегацій - 300 військовослужбовців збройних сил інших країн, в тому числі НАТО.

Також вперше Збройні сили України на параді озвучили нове вітання "Слава Україні!".

Голова Синодального управління військового духовенства митрополит Іоан (Яременко) разом з усіма військовими священиками вітає усі роди військ України та волонтерські організації з 27-м Днем Незалежності та 100-літтям проголошення Української Державності. Наш головний обов’язок - передати прийдешніми поколіннями вільну, сильну та квітучу Україну.

СЛАВА УКРАЇНИ!

ГЕРОЯМ СЛАВА!

Прес-центр СУВД

Пропоновані новини

Авто для військових священиків

Патріарх Філарет освятив і передав автомобілі для потреб військових священиків в зону проведення АТО

Владика Іоан відвідав зону АТО

Голова Синодального Управління військового духовенства УПЦ Київського Патріархату відвідав зону проведення АТО.