До 26-ї річниці ЗСУ

1 грудня у Національному університеті оборони України імені Івана Черняховського відбулася Всеукраїнська науково-практична конференція на тему “Українське військо: сучасність та історична ретроспектива”, присвячена   26-й річниці Збройних Сил України. Метою конференції було висвітлення історичного досвіду створення та діяльності Українського війська.

Співорганізаторами конференції виступили Інститут історії України НАН України та Національний музей історії України у Другій світовій війні. Меморіальний комплекс.

Під час відкриття конференції у вступному слові начальник університету генерал-лейтенант Анатолій Миколайович Сиротинко підкреслив: “Сьогодні, в умовах протистояння російській агресії, як ніколи виникає необхідність цілеспрямованого дослідження досвіду національного військового будівництва та впровадження одержаних наукових результатів у теорію і практику військової справи, повсякденну діяльність Збройних Сил України, інших військових формувань та правоохоронних органів”.

В роботі науково-практичної конференції взяли участь представники Міністерства оборони України, Генерального штабу Збройних Сил України, Міністерства освіти і науки України, Міністерства культури України, Інституту історії України Національної академії наук України, Українського інституту національної пам’яті, Адміністрації Президента України, Секретаріату Кабінету Міністрів України, Апарату Ради національної безпеки і оборони України, Міністерства внутрішніх справ, Служби безпеки України, Управління державної охорони України, Національної гвардії України, Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації України, Адміністрації Державної прикордонної служби України, Служби зовнішньої розвідки України, духовних закладів, фахівці музейної, архівної справи та інші.

До учасників конференції з вітальними словами звернулись: Президент України – Верховний Головнокомандувач Збройних Сил України, Міністр оборони України, начальник Генерального штабу – Головнокомандувач Збройних Сил України, директор Інституту історії України Національної академії наук України.

Голова СУВД митрополит Іоан (Яременко) передав учасникам конференції вітання Патріарха Київського і всієї Руси-України Філарета та від імені усіх капеланів України висловив підтримку українським воїнам, котрі боронять Україну. Владика наголосив, що цього року ЗСУ зробили великий крок, якого всі чекали 25 років – ввели службу військового духовенства.

Голова СУВД зазначив, що знання своєї історії, особливо історії минулого століття у визвольній боротьбі, колись було під знаком табу. А тепер, коли ми маємо незалежність, можемо виховувати у дусі патріотизму власні Збройні Сили.

Під час проведення конференції було розглянуто в історичній  ретроспективі розвиток воєнної справи на теренах України від стародавніх часів до сьогодення та участь Збройних Сил України, інших військових формувань і правоохоронних органів в протидії російській агресії на Сході України.

На пленарному засіданні виступили: начальник кафедри історії війн і воєнного мистецтва доктор історичних наук, доцент, полковник Фурман І.І. з доповіддю “Воєнно-історична робота в Національному університеті оборони України імені Івана Черняховського: сучасний стан та перспективи розвитку”, начальник науково-дослідного центру воєнної історії доктор історичних наук, доцент полковник Сегеда С.П. з доповіддю “Антитерористична операція на Сході України в оцінці вітчизняних дослідників”. Завершив пленарне засідання начальник відділу історії Другої світової війни Інституту історії України НАН України доктор історичних наук, професор Лисенко О.Є., який у доповіді “Українська революція: державотворчі процеси і національне військове будівництво” розкрив проблеми створення армії у часи визвольних змагань 1917-1921 рр.

На конференції працювало чотири секції: 1. Військова справа на теренах України від давніх часів до ХХ століття. 2. Українські військові формування та їх діяльність у ХХ столітті. 3. Збройні Сили України, інші військові формування та правоохоронні органи в умовах сучасних викликів та загроз. 4. Історичний досвід підготовки військових фахівців для українських військових формувань.

Учасниками конференції було зазначено, що інтереси реформування та підвищення боєздатності Збройних Сил України потребують всебічного аналізу військового минулого України та ретроспективи творення її сучасної армії, активізації воєнно-історичної науки, зосередження уваги на поглибленому вивченні бойової спадщини наших предків і самовідданого служіння Батьківщині.

Важливість проведення конференції зумовлена тим, що у Збройних Силах України здійснюються заходи щодо опрацювання цілісної наукової концепції воєнної історії України та ролі військово-історичного чинника у становленні національної державності на основі бойового досвіду Українського війська.

За підсумками конференції визначено рекомендації для органів військового управління щодо впровадження одержаних наукових результатів у теорію і практику військової справи, повсякденну діяльність Збройних Сил України, інших військових формувань та правоохоронних органів в умовах агресії Російської Федерації проти України.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Прес-центр СУВД

Пропоновані новини

Спростування лже-піару.

Офіційна заява Голови СУВД по лже-піару "Першого Українського Батальйону Військових Капеланів"

Урочистості в Будинку вчителя

12 жовтня в Будинку вчителя відбулися урочисті заходи з нагоди святкування «Дня захисника України».