Для прослави святого

Днями у Черкасах відбулася визначна подія - освячення новозбудованого храму на честь українського святого - преподобного Амфілохія Почаївського. Це друга храмова споруда, яка носитиме мі’я цього святого. Перша церква на честь старця споруджена у 2013 році на батьківщині святого у селі Мала Іловиця на Тернопільщині. 

Як відомо із життя прп. Амфілохія, він допомагав підпіллю УПА. Про це збереглося свідчення повстанської розвідниці Марії Антонюк. Однієї березневої ночі 1945-го Марії в конспіративних умовах довелося привести старця Йосипа (прп. Амфілохія) на допомогу пораненим бандерівцям. Старець миттю відгукнувся на її прохання. З того дня преподобний лікував повстанців. Щоб довколишні мешканці нічого не запідозрили, прп. Амфілохій ходив до поранених у світському одязі та без довгого волосся, приховуючи, що він монах.

Після молитов старця зцілені повстанці брали участь у нових боях. Також прп. Амфілохій передавав ліки для повстанців.

Прп. Амфілохій плакав, постійно повторюючи: "Ще наш цвіт є. Я думав, що його вже немає...Вони повернулися, вертаються з каторги".

Він говорив: «Є нація українська, і повинна бути держава українська. Але ми безсилі, ми не маємо зброї". Також він говорив так: "Я весь час молюся. І моя молитва сильна. Скільки я буду жити, стільки буду молитися за тих наших дітей, що полягли, і котрі вціліли, і за тих, які страждають на засланні. Я за всіх них молюся".

Освячення нового храму 9 грудня звершив митрополит Черкаський і Чигиринський Іоан (Яременко) у співслужінні духовенства Черкаської єпархії. 

Радість святкової події завітали розділити жителі Черкас та гості із усієї Черкащини.

Від імені Предстоятеля УПЦ Київського Патріархату Патріарха Філарета митрополит Іоан відзначив багатьох вірян, котрі активно долучилися до будівництва храму. 

 

 

 

 

 

 

 

Прес-центр СУВД

Пропоновані новини

Дебют "Холодноярської прощі"

25- 26 липня відбулася перша всеукраїнська військова "Хлодноярська проща".

Друга ротація

4 вересня відбулась друга ротація військових священиків.