ДІТИ ДАРУЮТЬ ПАСКИ

Патріарх Філарет освятив для українських воїнів писанки зроблені дітьми з двадцяти країн світу

 

Вчора Святійший Патріарх Філарет долучився до акції «Миротворча писанка», яка покликана підняти дух наших захисників - оборонців України від російської агресії на Донбасі.

В заході також взяли участь організатор заходу голова Всеукраїнської Ліги Українських Жінок Марія Петрова-Мацюк, заступник командувача НГУ по роботі з особовим складом генерал-лейтенант Ярослав Сподар, головний капелан Національної Гвардії протоієрей Іван Михайлишин, учні 51-го ліцею міжнародних відносин, представники НГУ та Національної Ради жінок України.

Діти світу підготували великодні подарунки воїнам ООС - писанки, які розписані дітьми українських громад з 21-ї країни світу та будуть передані захисникам на фронт.

Писанки, що розписані власноруч дітьми всього світу з величезною повагою до Захисників України та щирою любов’ю до рідного краю, принесуть воїнам найтепліші дитячі вітання з усіх куточків світу, де тільки є маленькі українці.

У своїй резиденції у Києві Святійший Владика освятив та передав писанки для українських воїнів. Патріарх звернувся з проханням, щоб і надалі українці ділом, словом і молитвою підтримували наших захисників та їхні сім’ї.

- Бажаю, щоб Господь давав вам більше радості, особливо дітям. Я дуже радий, що діти розписали ці писанки для наших дорогих захисників, - сказав патріарх.

- Традиція розпису яєць походить ще з апостольських часів. Марія Магдалина, яка була однією з жінок-мироносиць і першою бачила воскреслого Господа, походила із знатної сім’ї, і тому мала доступ до імператора. Коли вона була в Римі, то принесла звістку про воскресіння Ісуса Христа римському імператорові. А оскільки без підношення з'явитися було не можна, Марія взяла з собою куряче яйце, як символ життя. Імператор не повірив, що Ісус воскрес, і заперечив, сказавши, що швидше яйце стане червоним, ніж буде можливо воскресіння померлого. Але сталося диво - яйце в ту ж мить стало червоним. З того часу Церква і встановила на Пасху, як символ життя, дарувати один одному ці крашанки, а в Україні з’явилася ще звичай розписувати пасхальні яйця, звідси і походить назва «писанка».

Діти, які розписали ці пасхальні писанки для наших воїнів, зробили добру справу, бо вони уподібнилися Марії Магдалині, яка проповідувала Воскресіння Христове. Хочу зазначити, що ці писанки призначені для наших бійців, які захищають нашу Україну від російського агресора. Отримання ними такого подарунку буде великим натхненням, адже це свідчення, що діти люблять і допомагають своїм захисникам. Саме цим діти надихають на подвиг захисту Батьківщини, щоб ми були свобідними та мали свою державу"- наголосив Патріарх Філарет.

Співорганізаторами акції є Національна Рада жінок України, Світова Федерація Українських Жіночих Організацій та Національна гвардія України.

Після завершення акції Святійший Патріарх Філарет поспілкувався із представниками ЗМІ, відповівши на запитання журналістів.

 

 

 

 

 

 

 

Прес-центр СУВД

За матеріалами  www.cerkva.info 

Пропоновані новини

Друга ротація

4 вересня відбулась друга ротація військових священиків.