ДІАЛОГ КОНТИНЕНТІВ

Нашим бажанням є допомогти розвинути капеланську службу в Україні, - капелан Тімоті Малард

 

У рамках міжнародного капеланського співробітництва на запрошення Синодального управління військового духовенства до Києва з триденним візитом прибув Головний капелан сухопутних війська США в Європі (7 армія) полковник Тімоті Малард.

Першим пунктом знайомства зі столицею для полковника Тімоті Маларда та його помічників став Михайлівський Золотоверхий монастир, що є новітнім символом відродженої української нації. Гостей вітав Голова СУВД митрополит Іоан (Яременко), який сам у недалекому минулому був насельником цього монастиря. Митрополит Іоан розповів гостям про роль обителі під час подій Революції Гідності на столичному Майдані, а також ознайомив з картинною галереєю Київської православної академії, де зображені усі митрополити Української Церкви від часу прийняття Київською Руссю християнства.

З великою люб’язністю гостей вітав Блаженнійший Митрополит Київський і всієї України Епіфаній. Предстоятель Православної Церкви України розповів історію формування капеланства з часу здобуття незалежності Україною та окреслив шлях, яким Церква прямує в напрямку налагодження роботи священиків серед війська.

- Ще п’ять років тому капеланство в Україні певною мірою існувало тільки на папері, але з початком війни на сході України Головою Синодального управління військового духовенства було призначено митрополита Іоана (Яременко), який зумів за ці роки добре попрацювати заради розбудови інституту капеланства в Україні. Зараз наша Церква через капеланів найбільше присутня в українській армії. Але те, що нам потрібно – це досвід. Тому ми переймаємо досвід тих країн, де інститут капеланства розвивається уже протягом століть, - сказав предстоятель Православної Церкви України.

Розповідаючи про місію капеланів у США, капелан Тімоті Малард зауважив, що історія капеланства в США перегукується з історією капеланства в Україні.

- Багато американців напевне й самі не знають, що капеланство в Америці є старшим навіть за саму націю. Коли відбувалася війна з британцями, тоді генерал Вашингтон спочатку заснував піхоту як основний вид збройних сил, а другими в списку були капелани. Тому що він знав, що віра є дуже важливою для успіху війська. Звичайно ж нашим бажанням є, завдячуючи нашому багатолітньому досвіду, допомогти розвинути капеланську службу в Україні, - сказав він.

Полковник Тімоті Малард визначив, що найголовнішою перспективою їхньої співпраці з українськими капеланами є налагодження конструктивного діалогу та підтримка України у період становлення інституту капеланства.

- Сьогодні з думкою про Господа Бога я сподіваюся, що зможу прислужитися Україні якомога більше і якомога ефективніше, - сказав полковник.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Прес-центр СУВД

Пропоновані новини

Перша ротація

07 серпня 2015 року Військові священики УПЦ Київського Патріархату відбувають до зони проведення АТО

Владика Іоан відвідав зону АТО

Голова Синодального Управління військового духовенства УПЦ Київського Патріархату відвідав зону проведення АТО.