День Соборності

Сьогодні ми відзначаємо 99-ту річниця проголошення Акту возз'єднання Української Народної Республіки (УНР) і Західноукраїнської Народної Республіки (ЗУНР). Також рівно 100 років тому цього дня Українська Центральна Рада прийняла Четвертий універсал, що проголошував незалежність УНР.

З нагоди цього пам'ятного дня в Українському домі столиці за участю керівництва держави відбулися урочисті збори.

Серед присутніх Президент України Петро Порошенко, Прем'єр-міністр Володимир Гройсман, Голова Верховної Ради Андрій Парубій, депутати, урядовці, посли іноземних держав, українська інтелегенція, військові, духовенство. Відвідав урочисті заходи Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет у супроводі єпископату. Також до свята долучився Голова СУВД митрополит Іоан (Яременко).

Звертаючись до присутніх, Президент України наголосив, що українці засвоїли уроки та усвідомили помилки минулого і не допустять їх повторення: "Я переконаний, нам вистачить розуму і сил, щоби політичну боротьбу всередині країни утримувати в межах європейських стандартів стосунків влади та опозиції. Це потрібно для того, щоби ворог не зміг підірвати нас із середини; щоби п'ята колона не підняла голови; щоби отаманщина не руйнувала основ державності і демократії".

"Досвід визвольних змагань 1917-1921 років має ще один важливий для нас вимір. Він вчить, що соціально-економічні проблеми слід вирішувати вчасно та ефективно. На сто відсотків незворотною наша незалежність стане тоді, коли ми доведемо усьому світові, а насамперед самим собі, що ми стали успішною країною успішних людей.

Переживши найболючіший шок, який спричинили війна та економічна агресія з боку Росії, ми повертаємося на шлях відновлення й розвитку.

Маємо подолати зовнішню агресію, розбудувати європейську Україну, і передати її в надійні руки наших дітей та онуків", - сказав Президент.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Прес-центр СУВД

Пропоновані новини

Дебют "Холодноярської прощі"

25- 26 липня відбулася перша всеукраїнська військова "Хлодноярська проща".

Перша ротація

07 серпня 2015 року Військові священики УПЦ Київського Патріархату відбувають до зони проведення АТО